Për Alcacer nuk ka vend te Barcelona

Eshtë te Barcelona që prej gushtit të 2016, por e ardhmja e Paco Alcacer vështirë të jetë te katalanasit. Sulmuesi spanjoll nuk është aspak një nga zgjedhjet e para të trajnerit Valverde edhe pse këtë fillim sezoni arsye e mungesës së tij është për probleme fizike. Për lojtarin 24-vjeçar ka oferta nga Seria A dhe Premier League dhe nëse situata nuk do të ndryshojë deri në janar, atëherë Alcacer do të kërkojë largimin me çdo kusht.