Largimi i Ançelotit i bën mirë Bajernit

Ish-trajneri i Milanit, Arrigo Sacchi, nuk e mohon se Karlo Ançeloti është trajner i mrekullueshëm, por beson se largimi i tij nga “Allianz Arena” do t’i bënte mirë Bajern Munichut. “Duket se ndryshimet do të ishin pozitive për Bajernin”, tha ai për “Sport1”. “Ju plakeni dhe humbisni pasionin dhe dëshirën. Kjo është jeta”.
“Unë mendoj se skuadra ka humbur entuziazmin”. “Ai është trajner i mrekullueshëm. Cili ka fituar tre tituj të Ligës së Kampionëve? Ai ka korrur suksese në shumë kampionate”, shtoi më tej Sacchi.