I vihet zjarri makinës së pedagogut në Elbasan

143

Makinës së një 61-vjeçari në Elbasan i është vënë flaka nga persona të panjohur. Makina e A.H. 61 vjeç, ishte parkuar para banesës dhe policia tha i ishte hedhur lëndë djegëse nga persona të panjohur. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Qemal Stafa”. Nga veprimet e para hetimore të kryera nga policia, bëhet e ditur se mjeti ishte i parkuar para derës së banesës së A.H., 61 vjeç, pedagog në Elbasan.
Menjëherë, shërbimet e policisë shkuan në vendngjarje dhe nga veprimet e para hetimore, u konstatua se ishte djegur nga persona të paidentifikuar me lëndë djegëse. Tashmë, grupi hetimor po vazhdon punën intensivisht për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit. Çështja i kaloi Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.