Bayerni nuk lejon shitjen e Renato Sanches

Pas disa vitesh në “varfëri” merkatoja për Milanin duket se nuk ka fund pas kalimit nën pronësinë e kinezëve. Renato Sanches është një ndër objektivat që kuqezinjtë duan të kenë pjesë të tyre dhe oferta për të nuk mungon. 10 milionë euro nëse do të transferohej në formën e huazimit dhe 35-40 milionë euro për kartonin e lojtarit.
Por për klubin aktual të mesfushorit vlera e portugezit është 55-60 milionë euro, duke u dhënë kështu një përgjigje negative negociatorëve kuqezi. Tashmë mbetet për të kuptuar se nga do të anojë vullneti i 19-vjeçarit, i cili deri më tani ka gjetur shumë pak hapësira tek kampionët gjermanë.