Murinjo shënjestron Aurier

Jose Murinjo shënjestron Serge Aurier. Tekniku i Man.United ka vendosur në qendër të vëmendjes mbrojtësin e krahut të djathtë të PSG. Transferimi mund të kryhet shumë shpejt, pasi drejtuesit e klubit francez e kanë nxjerrë në shitje Aurier, pasi krahu i djathtë është një repart, i cili këtë sezon do të mbulohet nga braziliani Alves.
Leicester City realizon goditjen surprizë. Drejtuesit e Dhelprave kanë arritur akordin me Man. City për transferimin e Iheanacho. Marrëveshja pritet t’i kushtojë Leicesterit plot 30 milionë euro. Në ditët në vazhdim pritet të vijë dhe zyrtarizimi.
Chelsea nuk bën zbritje për Diego Costa. Pavarësisht se sulmuesi nuk është më në planet e teknikut, Antonio Conte, drejtuesit e “Bluve të Londrës” nuk kanë ndërmend ta shesin futbollistin më pak se 50 milionë euro. Deri më tani Diego Costa i ka refuzuar të gjitha ofertat që kanë ardhur për të, përjashtim bën vetëm rasti i Atleticos së Madridit, por tek Los Colchoneros ai mund të transferohet vetëm në janar.
E ardhmja e Javier Hernandez është tek West Ham. Drejtuesit e Hammers kanë deklaruar se kanë gjetur gjuhën e përbashkët me homologët e tyre të Bayern Leverkusen, për transferimin e meksikanit në Angli. Në arkat e klubit gjerman do të shkojnë 15 milionë euro.