Arsenal në trativa me Ozil për rinovimin e kontratës

Arsenal në trativa me Mesut Ozil për rinovimin e kontratës. Sipas asaj që raportojnë mediat britanike, mes “Topçinjve” të Londrës dhe mesfushorit është arritur në parim një marrëveshje, nga ku turko-gjermani pritet në përfitojë 340 mijë euro në javë. Me shumë mundësi në ditët në vazhdim pritet të vijë edhe firma nga Ozil.
West Ham tjetër goditje në sulm. Drejtuesit e “Hammers”, pasi arritën të siguronin shërbimet e meksikanit, Chicharito, kanë arritur të realizojnë një tjetër goditje në repartin e avancuar dhe ai është Marko Arnautoviç. Ndërkohë nga ky transferim Stoke City do të përfitojë 30 milionë euro. Arnautoviç do të firmosë një kontratë 5-vjeçare, përsa i përket pagës së tij ky është një detaj, i cili ende nuk është publik.
Jurgen Klopp i kënaqur me merkaton e zhvilluar deri më tani. Tekniku i Liverpool ka deklaruar se transferimet që kanë realizuar drejtuesit e skuadrës janë të kënaqshme. Gjithashtu ai shtoi se merkato ende nuk ka përfunduar dhe se do të ketë blerje të tjera të rëndësishme. Në ditët e fundit “The Reds” kanë intensifikuar bisedimet për mbrojtësin e Southampton, Virgil van Dijk dhe të mesfushorit të Leipzig, Naby Keita.
Kurt Zouma transferohet tek Stoke City. Mbrojtësi i skuadrës së Chelsit duke nisur që nga ky sezon do të luajë në radhët e Stoke City. Drejtuesit e dy klubeve kanë gjetur gjuhën e përbashkët në transferimin e 22-vjeçarit në formën e huazimit. Përpara se të realizohet kjo lëvizje, francezi do të firmosë një kontratë me “Blutë e Londrës”, e cila do të skadojë më 2022.