Shanset e tua për kryeministër? Sa të Armando Prengës për Nobel!

410

Ristani i përgjigjet Ramës:

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka ironizuar sot Edi Ramën, i cili gjatë një takimi me ambasadorët u shpreh i sigurt se “do e gëzojë dhe një mandat tjetër”. Ristani me anë të një postimi të tij në Facebook shkruan se, “Këto janë ditët e fundit të Edi Ramës në pushtet. Aq sa i ka shanset Armando Prenga të marrë çmimin Nobel për paqen, aq i ka dhe ai për një mandat të dytë. Le t’i gëzohet bandës së vet edhe për pak kohë”, thotë ai, ndërsa poston edhe fotomontazhin ku shihen bashkë Edi Rama, Elvis Roshi, Armando Prenga, Sajmir Tahiri dhe Emiljano Shullazi. Të gjithë këta njihen si bashkëpunëtorë të “preferuarit” e kryeministrit përgjatë tre vjetëve qeverisje. Gjithsesi, me afrimin e zgjedhjeve është shtuar dhe më shumë delirimi i kryeministrit, duke folur për punë dhe vende pune që nuk shihen kurrkund. Me sa shihet si informacion për gjendjen në vend, ai ka vetëm duartrokitjet që merr nga fakirët e paguar në Facebook. Kjo ka sjellë dhe një gjendje të rënduar të kreut të karvanit, i cili bind veten çdo ditë e më shumë se di ta bëjë atë punë dhe se shqiptarët e duan dhe do e votojnë sërish, duke mos ditur të ndajë kështu fantazinë nga realiteti shenja nga të cilat preken më së shumti diktatorët e vendeve komuniste.