Plagoset me armë në një lokal në Durrës

Një person ka mbetur i plagosur në qytetin e Durrësit, pasi u qëllua me armë zjarri. Burime nga policia bëjnë të ditur se, ngjarja ka ndodhur në një lokal në Durrës, ku dy persona janë konfliktuar dhe më pas, njëri prej tyre është goditur me armë zjarri. Ndërkohë, bëhet e ditur se të shtënat e armës kanë krijuar frikë dhe panik tek qytetarët.
Policia lokale bën me dije paraprakisht se ngjarja ka ndodhur në lagjen Nr.13, ku ka mbetur i plagosur shtetasi me iniciale H.K., i cili ndodhet në spitalin rajonal të qytetit jashtë rrezikut për jetën. Paraprakisht dyshohet se shkak i konfliktit është një çështje borxhi midis dy shokëve. Ndërkohë, policia tha se ka identifikuar autorin e plagosjes dhe ka nisur punën për kapjen e tij. I plagosuri ndodhet në spital ku po merr ndihmën e parë.