Përplasi makinën e policisë, kapet djali i kryebashkiakut

Policia ka arrestuar dje Kevi Bardhin, djalin e kryebashkiakut të Laçit, një ditë pas largimit nga vendi i aksidentit që ai shkaktoi ndaj makinës së policisë në Fushë Mamurras dhe ku la të plagosur 3 persona. Sipas policisë së Lezhës, aksidenti ndodhi dje rreth orës 11:30, në autostradë, afër Fushë Mamurrasit. Një “Benz me targë AA 111 OU ku drejtues ishte Klajdi Bardhi, u përplas me një “Ford” të Policisë dhe plagosi një efektiv të Policisë Rrugore, por edhe dy personat që ishin në makinën e tij. Bardhi, pas përplasjes, nuk ndaloi, po u largua nga vendi i ngjarjes.