Skandal, Basha denoncon koncesionin e ri të Ramës për plehrat në Fier

278

Ende pa hyrë në fuqi ligji për importimin e plehrave, Rama ka firmosur një koncesion në Fier për plehrat. Vendimi i marrë nga Rama për të kthyer vendin në një kazan plehrash duket se ka qenë i paramenduar dhe pjesë e një skeme mafioze biznesi të Ramës. Denoncimi për koncesionin e ri është bërë në një konferencë shtypi të Bashës, i cili i është referuar dokumentave të “Open data”.