Maradona te Bolivia?

Diego Armando Maradona mund të kthehet në stolin e një skuadre, pak ditë pasi iu ofrua pankina e Argjentinës për Lojërat Olimpike të Rio de Janiero, së bashku me Olarticoechea. “El Pibe de Oro” mund të marrë drejtimin e përfaqësueses së Bolivisë, siç bën të ditur një nga drejtuesit e Federatës së Futbollit. Bolivia zgjidhi kontratën me trajnerin e mëparshëm, Julio Cesar Baldivieso pas eliminimit të skuadrës nga Kupa e Amerikës dhe skuadra amerikanojugore është në kërkim të një trajneri të ri që ta drejtojë dhe në Botërorin e Rusi 2018.