Pesë fakte që nuk i keni ditur nga jeta e Muhamed Ali

FILE - In this Sept. 27, 2014, file photo, Muhammad Ali is shown before the Ali Humanitarian Awards ceremony in Louisville, Ky. A family spokesman for Muhammad Ali says the boxing great has been released from a hospital after recovering from a severe urinary tract infection. Ali spokesman Bob Gunnell says the three-time world heavyweight champion is back home after being released from an undisclosed hospital Tuesday night, Jan. 6, 2015. (AP Photo/Timothy D. Easley, File)

Mediat botërore kanë bërë një përmbledhje të fakteve për jetën e boksierit të famshëm, Muhammad Ali.
Muhammad Ali ishte i martuar katër herë. A e keni ditur këtë fakt? Apo që ai i kishte propozuar martesë gruas së parë në momentin e parë që e kishe parë?
Këto janë pesë faktet që nuk i keni ditur për Muhammad Ali:
1.       Njeriu i boksit i kishte propozuar martesë gruas së tij të parë në momentin që e kishte parë. Ai dhe Sonji Roi u martuan në vitin 1964 kur Ali ishte 22 vjeç dhe ajo 23.
2.       Në vitin 1965, pas ndarjes nga Roi ai u martua me Khalilah Ali – e cila u konvertua në myslimane. Me të kishte katër fëmijë.
3.       Në vitin 1975 Muhammad Ali u martua në një ceremoni sekrete me Veronica Porsche dhe kishin dy fëmijë.
4.       Por, ai u nda edhe nga Veronica dhe u martua me një mike të tij, të cilët e akuzuan se u martua me boksierin vetëm për para.
5.       Laila Ali, është vajza e dytë nga martesa e tij me Veronicën. Ajo është një boksiere shumë e famshme.
Pas ballafaqimit me sëmundjen e Parkinsonit, Ali vdiq në një spital të shtetit të Arizonës.