Tag: Trump

Kritikoi Trumpin, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij...

Revanshi i Trump: Përgjegjësit që tentuan të manipulojnë hetimet, tradhëtarë që...

Pasi e ironizoi për muaj me radhë Prokurorin Special Robert Mueller lidhur me hetimin për mundësinë e lidhjeve me Rusinë gjatë fushatës elektorale të...

Trump: Po hetojnë suksesin elektoral më të madh në historinë e...

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se raporti përfundimtar i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për bashkëpunimin e mundshëm të fushatës së tij me...

Lufta kundër socializmit e Trump edhe në Kubë, Venezuela 6 ditë...

Shtetet e Bashkuara thonë se do të tërheqin këtë javë të gjithë personelin amerikan që mbetet në ambasadën e tyre në Venezuelë, si rezultat...

Komploti i ish-drejtuesve të FBI për rrëzimin e Trump, reagon Presidenti...

Presidenti amerikan Donald Trump sugjeroi të hënën se zyrtarë kryesorë të zbatimit të ligjit kanë kryer "tradhëti" kur në vitin 2017 kanë shqyrtuar mundësinë...

Trump përmbys pushtetin e marksistit Maduro, njeh si President liderin e...

Zyrtarët e SHBA po bëjnë thirrje për largimin e presidentit venezuelas Nicolas Maduro. Presidenti Donald Trump njohu kreun e opozitës së Venezuelës, Juan Guaido, si...

Presidenti Trump shpall 5 dhjetorin, ditë zie kombëtare për Xhorxh H.W.Bush

Ish presidenti amerikan, Xhorxh Herbert Walker Bush vdiq në shtëpinë e tij në Hjuston, të Teksasit. Ai ishte 94 vjeç. Presidenti i 41-të i...

Epidemia e vjedhjes së votave edhe në SHBA, Trump denoncon: Fletë...

Në Shtetet e Bashkuara, partia demokrate siguroi një vend tjetër në Senat, të hënën në mbrëmje, pasi përfundoi numërimi i votave në Arizona, që...

“Dora e fortë” e Trump kundër “bandës linçuese” të zotit...

Matthew Whitaker, i caktuar nga presidenti amerikan Donald Trump si Prokuror i Përgjithshëm në detyrë dhe i cili tani mbikqyr hetimin e lidhjeve të...

Trump nderon viktimat e luftës kundër komunizmit, mbi 100 milionë të...

Presidenti amerikan, Donald Trump shprehu të mërkurën në mbrëmje nderimin e tij për viktimat e komunizmit, mbi 100 milionë vetë që janë vrarë dhe...