Tag: Rama

Pasuria e “El Chapo” 12.6 miliardë dollarë, po e Ramës që...

Joaquin "El Chapo" Guzman, bosi meksikan i drogës, i cili shpëtoi dy herë nga burgjet e sigurisë së lartë në Meksikë, do ta kalojë...

Darka e fundit pas 30 Qershorit që mbylli debatet televizive për...

Një javë pas 30 Qershorit drejtuesit e debateve në televizione shpallën nisjen e pushimeve verore, një akt i papreçedentë sa i përket një sezoni...

Dhjetra mijëra metra katrorë prona publike i jepen nga Rama kompanisë...

Rama dhe Veliaj i dhanë pa garë dhe pa transparencë kompanisë Arlis-Ndërtim hapësirën publike të zonës së ish-Uzinës Mekanike në Tiranë. Kur siguroi marrëveshje...

Firmat e Ramës për ndërtimin dhe legalizimin e objektit, taksapaguesit do...

Zëdhesja e Partisë Demokratikë Ina ZHupa ka bërënjë deklatë për shtyp ku ka akzura ashpër krun aktual të bashksië Tiranë. “Kryemashtruesi Erion Veliaj që nuk...

Raporti i Departamentit të Shtetit: Shqipëria, vendi më i korruptuar në...

Jorida TABAKU Ndërkohë që vendi lëngon në thatësirën ekonomike dhe të investimeve të huaja, raporti i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit raporton arsyet...

Përgjimet, Zaev zbardh planin Putin-Vuçiç-Rama-Thaçi, 10 komuna të Kosovës i kalojnë...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev zbardh planin sekret për ndryshimin e kufijve të Kosovës duke thënë se mbrapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat...

Merkel flet për zgjerimin e BE në Ballkan pasi përzë Ramën...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të premten se Bashkimi Evropian synon të mbështesë partnerët në Ballkanin Perëndimor në ardhmërinë e tyre evropiane dhe të...

Ai që ndodhet në majë, nesër do varroset nën gërmadha, nekrologjinë...

Erl KODRA Rendi i Gjërave "Për të gjithë ata që ende dëshirojnë të flasin për njeriun, për sundimin e tij ose për çlirimin e tij, për...

Tabaku i përgjigjet Ramës për refuzimin e 30 Qershorit nga KiE:...

Jorida TABAKU Keshilli i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale ne Keshillin e Europes qe ka monitoruar e vezhguar cdo zgjedhje lokale ne Shqiperi dhe qe kish...

Nesër protesta e kuksianëve, Rama tërhiqet nga takimi në qendër të...

Nesër Kuksianët do të presin me protesta Ramën. Herën e fundit që ishte në këtë qytet, Rama u evakua nga një helikopter ndërsa fotot...