Tag: protesta

Sot protesta ndryshe kundër rritjes së çmimit të karburanteve, fik makinën...

Një protestë ndryshe kundrër babazisë dhe arrogancës së qeverisë në rritjen e çmimit të karburanteve. Java e re nis me protesta në Shqipëri. Pas pr/ligjit...

Meta reagon për protestën: Mirënjohje 85% të shqiptarëve që bojkotuan farsën...

Presidenti Meta ka reaguar për protetsën e opozitës duke përshëndetur 85% të shqiptarëve që nuk votuan në një proces “fake” në 30 Qershor ndërsa...

Sot, Shqipëria vërshon drejt Tiranës, protesta e madhe në orën 20.00

Sot pritet një nga protestat më të mëdha të opozitës e konfirmuar si shumica absolute e shqiptarëve në farsën e votimeve të 30 Qershorit...

Nesër protesta e kuksianëve, Rama tërhiqet nga takimi në qendër të...

Nesër Kuksianët do të presin me protesta Ramën. Herën e fundit që ishte në këtë qytet, Rama u evakua nga një helikopter ndërsa fotot...

“Refuzojmë kriminel”, protesta para zyrës së Hashimit në Kosovë, kërcënohen protestuesit

Partia Demokratike e Kosovës ka penguar sot shoqërinë civile, derisa këta të fundit po vazhdonin aksionin, si në partitë tjera për vendosje të pankartave. Protestuesit...

Gati vendimi për një nga protestat më të mëdha që ka...

Opozita ka nisur përgatitjet për një nga protestat më të mëdha që pritet të kenë ndodhur në këto 29 vite. Ndonëse data nuk është...

Ambasada e SHBA paralajmëron: Nesër pritet një demonstrim i madh kundër...

Ambasada Amerikane ka paralajmëruar se nesrë pritet të ndodhë një protetsim i madh popullor kundër Ramës. Në një reagim, Ambasada tregon se cilat janë...

Thirrja e gazetarit: Ky horr dhe kriminel duhet rrëzuar me çdo...

Adriatik DOSTI Pakt me krimin, demokracia e banditeve, ne Tirane qeverisin mafiozet...para droge e krimi per te mbajtur pushtetin.,..etj ...jane disa nga shkrimet e komentet...

Berisha: Nuk ka forcë në botë që e ndal opozitën gjer...

Ish kryeministri Sali Berisha, i pyetur se sa do të zgjasë protesta e opozitës u përgjigj se do vijojë deri në fitore. Sipas Berishës, opozitën...

Qindramijëra protestues të vendosur: Asnjë hap pas

Janë qindramijëra protestues dhe shumë prej tyre kanë mbërritur nga qytetet e të gjitha vendit duke e bërë atë protestë kombëtare. Për protestën e...