Tag: Kosova

“Refuzojmë kriminel”, protesta para zyrës së Hashimit në Kosovë, kërcënohen protestuesit

Partia Demokratike e Kosovës ka penguar sot shoqërinë civile, derisa këta të fundit po vazhdonin aksionin, si në partitë tjera për vendosje të pankartave. Protestuesit...

Berisha uron Kosovën dhe ka një mesazh të veçantë për argatët...

Sali BERISHA Sot 20 vjetori i hyrjes se trupave te NATO-s ne Kosove. Liria e Kosoves sot mbush 20 vjet! Me 12 qershor te vitit...

Berisha ftohet në Kosovë

Ish-Kryeministri Berisha ka marrë një ftesë të veçantë për të qenë në Kosovë me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s atje. Ish-Presidentja...

Kosova lidh Prishtinën me Shkupin në 4 vjet, në Shqipëri, Tiranë-Elbasan...

Kosova lidh Prishtinën me Shkupin Brenda 4 vitesh në autostradën “Arben Xhaferri” me gjatësi prej 60 kilometrash, ndërkohë në Shqipëri vazhdon prej 9 vitesh...

Kreu i Komisionit të Jashtëm në Kongres: Serbia jashtë BE pa...

Kongresmeni amerikan, Eliot Engel, i ka dhënë një porosi jashtëzakonisht të qartë Serbisë, duke i thënë se pa e njohur pavarësinë e Republikës së...

Rusia i jep urdhër NATO-s: Ndërhyni menjëherë dhe shpërbëni ushtrinë e...

Ministria e Jashtme e Rusisë ka dënuar lëvizjet për formimin e Ushtrisë së Kosovës, dhe përmes një deklarate thotë se ajo duhet të shpërbëhet. Në...

“Patriotizëm të paguash taksë për mua në Rrugën e Kombit”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka insistuar se taksa e vënë për veturat që kalojnë nëpër Rrugën e Kombit duhet të vazhdojë të paguhet,...

Thaçi rrëfen porosinë që i dha Putin për Kosovën: Bëj kujdes...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur për ngjarjeve të fundit në Paris, ku mori pjesë në shënimin e përvjetorit të 100’të të përfundimit...

I dërguari i Merkel i tregon “vijën e kuqe” Thaçit, reagimi...

Një deputet gjerman nga partia e Merkelit, Peter Beyer, ia ka bërë të qartë presidentit Hashim Thaçi qëndrimin e Berlinit rreth çështjes së ndryshimit...

SHBA ja thotë në sy Vuçiçit: Mbështesim krijimin e ushtrisë së...

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Mattheë Palmer, u bëri thirrje Prishtinës dhe Beogradit që të mos e humbin “mundësinë historike” për të arritur...