Tag: Basha

“Zoti i bekoftë shqiptarët”, mesazhi i Bashës për refuzimin historik që...

Kryetari i opozitës, Basha menjëherë pas publikimit të rezultateve të pjesmarrjes në votimet e së dielës e ka konsideruar këtë ditë si një monument...

Basha apel shqiptarëve: Bojkotoni! Rezistoni! Me qëndresë dinjitoze, me vendosmëri dhe...

Kryetari i PD Lulzim Basha, në një komunikim nga selia blu, iu ka bërë thirrje shqiptarëve që të mos shkojnë të votojnë. Ai shtoi se...

Ai që ndodhet në majë, nesër do varroset nën gërmadha, nekrologjinë...

Erl KODRA Rendi i Gjërave "Për të gjithë ata që ende dëshirojnë të flasin për njeriun, për sundimin e tij ose për çlirimin e tij, për...

Basha: Ndëshkimi i vjedhësve të votave është themeli i zgjidhjes politike

Kryetariu i PD, Basha ka bërë të qartë se kupola kriminale e vjedhjes së zgjedhjeve do të jetë përgjegjëse para drejtësisë së pavarur. “Kanabizimi i...

Gjermania e prerë, këshilltari i Merkel: Rama drejton një qeveri mafioze,...

“Bota e qytetëruar të zgjohet, një Kolumbi në Europë është e paparnueshme!” është ky apeli Martin Henze, Kryekëshilltar i partisë së kancelares Merkel, drejtuar...

Gati vendimi për një nga protestat më të mëdha që ka...

Opozita ka nisur përgatitjet për një nga protestat më të mëdha që pritet të kenë ndodhur në këto 29 vite. Ndonëse data nuk është...

“Rama ik”, uragan popullor në protestën e opozitës

Një uragan popullor i vërtetë në protestën e shtatë kombëtare të opozitës. Qindramijëra qytetarë kanë rrethuar Kryeministrinë dhe brohorain Rama ik. Numri i protestuesve...

Skandal/Publikohen mesazhet si ambasadori Soreca raporton tek Rama për Bashën

Ka qenë vetëm një moment pakujdesie që ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka hapur telefonin gjatë një ceremonie me rastin e...

Basha: Betejë për jetë a vdekje, tirania e krimit do të...

Kryeministri Edi Rama këmbëngul që data kushtetuese e zgjedhjeve nuk do të levizë, pra do të mbetet 30 qershori, ndërsa kryedemokrati Lulzim Basha nga...

Basha takim në LSI me Kryemadhin: Nesër ora 11.00 njoftimi i...

Asgjë nuk ka ndryshuar në qëndrimin e opozitës së bashkuar dhe koalicionit tonë politik. Largimi i Edi Ramës është kusht i panegociueshëm për të...