Bavarezët festojnë titullin

Bavarezët kanë festuar këtë të shtunë marrjen e titullit, pasi siguruan fitoren në shtëpi në ndeshjen e fundit të sezonit. Fitorja 3-1 ndaj Hannover...

Unaza diamanti për Leicesterin

Sezoni i jashtëzakonshëm i Leicester pasurohet edhe me një unazë. Dhe nuk bëhet fjalë për një unazë të zakonshme, por një që përbëhet nga...

Chelsi i ofron rinovimin e kapitenit Terry

Chelsea i ka ofruar rinovimin kapitenit të skuadrës, John Terry. Sipas zëdhënësit të klubit, Terry, kontrata e të cilit skadon këtë verë, ka në...

Juventus blen Pjaniç

Miralem Pjaniç do të jetë përforcimi i parë i rëndësishëm për Juventusin gjatë merkatos së verës. Sipas “Sport Mediasset”, bardhezinjtë kanë rënë dakord me...

Finalja e Europa League, rritet çmimi i biletave

Finalja e Europa League po tërheq vëmendjen e tifozëve nga mbarë bota. Në 18 maj, në St.Jacob Park të Bazelit, Sevilla dhe Liverpool do...

Basha sërish në Serinë B, e kërkon Avellino

E ardhmja e Migjen Bashës mund të jetë sërish në Serinë B të futbollit italian. 29-vjeçari kuqezi në përfundimin të këtij sezoni pritet të...

Zyrihu në krizë, reagon Sadiku

Armando Sadiku shpërthen ndaj Zyrihut, skuadrës që zotëron kartonin e tij. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, që aktualisht luan te Vaduzi në formë huazimi, shënjestron...

Broki: Mirënjohës Berlusconit edhe nëse iki

Objektivi Europa League kalon nga ndeshja me Romën për Milanin e Christian Brocchit. Kuqezinjtë duhet të mposhtin në sfidën e “San Siros”, skuadrën e...

Qëndroj nëse më duan

E ardhmja e tij te Interi është në dyshim. Megjithatë Roberto Mançini në konferencën e fundit për të shtyp gjatë këtij sezoni, foli qartë...

Cana sfidon të shkuarën, do të luajë ndaj PSG-së

Në festën e titullit të Paris Saint Germain, do të jenë edhe Lorik Cana e Ermir Lenjani. Dy futbollistët e kombëtares shqiptare janë grumbulluar...