Mungesa e Shaqirit në Beograd, “Daily Mail”: Fituan idiotët!

Shaqiri nuk udhëtoi me skuadrën e Liverpulit për t’u përballur me Crvena Zvezdën në Beograd. Shqiptari i Kosovës që luan për Zvicër festoi me shqiponjën...

Kaos në Tirana-Kukësi, tifozët futen në fushë pasi ndeshja mbyllet pa fitues

Tirana dhe Kukësi nuk kanë arritur të shkojnë më larg se një barazim 0-0 në ndeshjen e zhvilluar sot në “Selman Stermasi”, e vlefshme...

Crvena Zvezda befason botën e futbollit, mposht yjet e Liverpool

Një lojtar që ka kushtuar vetëm 350,000 € i ka dhënë fitoren 2-0 Crvena Zvezda-s ndaj yjeve multi-milionësh të Liverpool. Skuadra serbe ka befasuar...

Thirrja e Neymar: Napoli, sikur të ishte ndeshja e fundit e jetës sonë

Neymar u ka bërë thirrje kolegëve të tij të PSG për të luajtur kundër Napolit, sikur të ishte ndeshja e fundit e jetës. Skuadra...

“Rosaku i shëmtuar” që është bërë “mjellmë”

Inter-Barcelona është një ndeshje e veçantë sidomos për Philippe Coutinho-n. Braziliani ishte thuajse fëmijë kur zbarkoi në planetin Inter dhe dukej aq i dobët...

Zanetti: Ne argjentinasit nuk e kuptojmë çfarë është Leo Messi për gjithë botën

Simbol i Interit. Pas 19 sezoneve, ku ka dhënë gjithçka në fushën e blertë, tani po drejton nga zyrat. Javier Zanetti (Buenos Aires, 1973)...

Çfarë i thotë Ronaldo para çdo ndeshjeje Dybalas?

Në të përditshmen italiane “Tuttosport” shkruhej se Paulo Dybala po përmirësohet falë punës së tij me Cristiano Ronaldon, duke zbuluar tre gjëra që CR7...

“Legjendat” e Bajernit kritika ndaj Kovaç: Ke marrë fund!

Një konferencë për shtyp me krerët e Bayern-it që kërcënonin mediat për kritikat e tepruara dhe më pas disa fitore bënë që atmosfera rreth...

Inter-Barcelona, kuriozitetet e supersfidës së Champions

Nesër mbrëma, në orën 21:00, në “San Siro” do të luhet një ndeshje e rëndësishme për vazhdimin e rrugës europiane të Interit. Zikaltrit duhet...

A do të luajë Shaqiri në Beograd?

Liverpool e ka lënë jashtë skuadrës, që do të udhëtojë drejt Beogradit, për të luajtur ndeshjen e Ligës së Kampionëve, kundër Crvena Zvezda. Klubi...