Manchester United dhe Real Madrid, në garë për “Ronaldon e ri”

Manchester Unitedi dhe Real Madridi janë duke e mbikëqyrur mesfushorin sulmues të Benficës, Joao Felix, i cili konsiderohet si “Cristiano Ronaldo i ri”. Felixi, 19-vjeçar,...

Të gjithë zërat e çojnë te Juventusi!

James Rodriguez lidhet ngushtë me largimin e tij nga Bayern Munchen këtë fund sezoni, teksa është Juventus klubi që ka shfaqur interes për të....

“Ky është rasti i fundit për Bale… Të gjithë jemi të zemëruar me të”

Paraqitjet e fundit të Gareth Bale i kanë zemëruar tifozët e Real Madridit ish-sulmuesi i klubit madrilen, Predrag Mijatovic, mendoj se ndeshja kundër Barcelonës,...

“El Clasico”, Ronaldo: Uroj që zotat e futbollit të na japin një shfaqje të...

Ronaldo (Fenomeni) dha në Madrid një konferencë për shtyp, ku u fokusua te Valladolid. Megjithatë, “El Classico” nuk kaloi pa u vënë re në...

Vazhdon operacioni për të nxjerrë aeroplanin e Sala nga fundi i detit

Aeroplani i cili u zhduk përderisa ishte duke e bartur futbollistin e Cardiff Cityt, Emiliano Salan, nga Franca në Uells, është gjetur në fund...

Sot 34 vjeç, por i pandalshëm, ja pse Ronaldo është atleti më i madh...

Nëse Cristiano Ronaldo do të ishte si fituesit e tjerë të “Topit të Artë”, ai do t'i kishte “varur këpcët në gozhdë” deri tani,...

Messi, Mbappe dhe Ronaldo në garë për Këpucën e Artë

Golat e tyre mund të mos kenë qenë të mjaftueshme për t’ua siguruar skuadrave të tyre nga tri pikë këtë fundjavë, por Lionel Messi...

“Unë luaj për ekipin më të mirë në botë, s’ia kam frikën askujt!”

Alavesi u bë viktima më e fundit e Vinicus Juniorit të dielën, pasi braziliani sypatrembur shkëlqeu përsëri për Real Madridin. Vinicus ka shpërthyer në futbollin...

Të rejat e fundit rreth lëndimit të Messit, dy ditë para El Clasicos

Leo Messi pritej t’iu nënshtrohej testeve mjekësore sot, por nuk e bëri pasi ato janë shtyrë për të nesërmen. Të dielën, doktorët e Barçës...

S’ka më dyshime, gjendet trupi i Salah dhe avioni në fund të detit

Operacioni i kërkimeve për gjetjen e aeroplanit me të cilin udhëtonte Emiliano Sala ka hyrë në fazat e fundit. Fillimisht u gjend avioni i...