Argjentina, Bauza pranë shkarkimit

Edgardo Bauza i ka ditët e numëruara te Argjentina. Trajneri 59-vjeçar pritet të shkarkohet nga Federata e Futbollit, sidomos pas humbjes së fundit 2-0...

Gashi në garë për një jetër çmim në “MLS”

Shkëlzen Gashi në garë për një tjetër çmim individual në Major League Soccer. Sulmuesi shqiptar është nominuar për çmimin “MLS Soshies” nga Federata amerikane...

Qazim Laci drejt huazimit, në provë te Ajaccio

Qazim Laci në provë te Ajaccio. Mesfushori i përfaqësues Shpresa të Shqipërisë mund ta vazhdojë karrierën në ligën e dytë të futbollit francez, pasi...

Bindet Pallotta, Roma i ofron rinovimin Tottit

James Pallotta i shtrin dorën Francesko Tottit. Duket se në shtëpinë e Romës, situata mes presidentit Pallota dhe kapitenit Totti është drejt normalizimit. Përpara...

Dy shqiptarë mes 100 talenteve të futbollit italian

Futbolli italian ka kthyer sytë nga të rinjtë. Nga projekti i nisur në bazë të gjerë, përfiton edhe Shqipëria. Dy lojtarë kuqezi, Emanuele Ndoj...

50 milionë euro për Nainggolan

Merkatoja e Romës mund të përjetojë një zbulim të papritur. Së pari dhe pastaj, mesa duket, edhe në hyrje. Shkëndija për të cilën po...

Hamburg fitore mbijetese ndaj Werder Bremenit

Hamburgu mori një fitore mbijetese ndaj Werder Bremenit, pasi mundi 2-1 në shtëpi rivalët direkt për qëndrimin në Bundesliga, duke u shkëputur 6 pikë...

United gjen te Atletico zëvendësuesin e Herrera

Manchester United po shënjestron blerjen e mesfushorit Saul Niguez nga Atletico Madrid. Vetë futbollisti e ka pritur me kënaqësi interesimin e “djajve”, teksa Mourinho...

Finalja e parakohshme

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ku janë caktuar çifte vërtet interesante. Finalja e Champions League për edicionin 2016/17 do...

Bayern do të “sakrifikojë” dy yje për të pushtuar Europën

Bayern Munich duket se është gati të shesë Robert Lewandowski dhe Arturo Vidal. Sulmuesi 29-vjeçar është transferuar te bavarezët nga Borussia Dortmund në verën...