Media serbe Kurir: ”Provokacia” në Botëror me shqiponjën nga Xhaka e Shaqiri

Mediat serbe nuk kanë mundur që të përballojnë disfatën nga kombëtarja e Zvicrës ku shkëlqyen yjet shqiptare. Së pari ishte Granit Xhaka ai që...

“Shqiponjat” Xhaka dhe Shaqiri heronjtë e Zvicrës në Rusi, nënshtrojnë Serbinë

Super Shaqja! Shqiponja tjetër e vertetë e Zvicrës ka shënuar supergolin e nënshtrimit të plotë të Serbisë në Rusi duke shënuar golin e dytë...

Futbollisti: Kërkojnë të më arrestojnë vetëm pse kam një lokal me qera tek “Rana...

Futbollisti i Vllaznisë Renato Malota nuk mori pjesë në stërvitjen e kuqebluve duke qenë se akuzohet nga prokuroria e Lezhës për “fallsifikim dokumentacioni” dhe...

E turpshme, ndalohen të rinjtë korçarë për prishje të qetësisë publike në stadium!

Alban Bace Sot, shteti shqiptar ose me sakte policia shqiptare, ka trokitur ne dyert e tifozeve te Skenderbeut dhe u ka urdheruar te paraqiten ne...

Vëlla Olsi po nxjerr Partizanin nga kategoria, skedinat të parat, tifozët përleshen në Korçë

Vëlla Olsi po nxjerr Partizanin nga kategoria. Partizani ka humbur sërish në Korçë dhe është në vendet e fundit të renditjes në kampionat. Që...

Plas “bomba” në Spanjë! Edhe Reali e Barça trukime ndeshjesh, lista e 51 ndeshjeve...

Reali i Madridit dhe Barcelona e kanë parë emrin e tyre mes skuadrave që janë përfshirë në listën e ndeshjeve të trukuara, por fatmirësisht...

“Bomba” e gazetës italiane!

Gazeta italiane “Corriere della Sera” pretendon se pronari i Milanit, Yonghong Li, është i paaftë të paguajë dhe pasuritë e tij do të huazohen...

Vendimi ekstrem, UEFA përjashton Skënderbeun për 10 vite nga kompeticionet europiane, përse hetohej?

UEFA ka marrë vendimin ekstrem për përjashtimin e Skënderbeut për 10 vite nga kompeticionet europiane për trukim të ndeshjeve. Përse hetohej Skënderbeu Me eliminimin nga Liga...

Ish-trajneri, Juliano tregon mafien e basteve tek Partizani ku drejton Olsi Rama: Më vinin...

Në një intervistë për hapësirën “Gazzamercato” të së përditshmes sportive “Gazzetta dello Sport”, ish-mbrojtësi i Juventusit dhe Italisë ka folur rreth eksperiencës së tij...

Zbythet mafia e klanit të vëlla Olsit nga futbolli, banda të pranojë humbjen

Armando Duka rizgjidhet president i FSHF. Duka fitoi bindhsëm kun dër kandiatit Bashkim Fino që mbështetej nga Qeveria. Armand Duka u rizgjedh për herë...