Ish-presidenti i Barcelonës: Duhet të udhëtonim me tank për të firmosur me Maradonën

Nuk ishte e lehtë për Barcelonan të firmoste me Diego Maradonan në vitin 1982 teksa tifozët argjentinas ishin të dashuruar pas tij. Joan Gaspart, i...

Gazeta e madhe angleze: Shaqiri mund të largohet nga Liverpooli këtë verë

E përditshmja angleze, DailyMail, e ka publikuar një artikull, ku pretendon se Liverpooli ka në plan t’i shesë një numër të futbollistëve këtë verë,...

Allegri largohet nga Juventusi

Juventusi e ka publikuar një deklaratë ku konfirmon se trajneri Massimiliano Allegri nuk ta drejtojë skuadrën e “Zonjës së Vjetër” sezonin e ardhshëm. Një konferencë...

Flet vëllai i Dybala: Problemet me Cristiano Ronaldon janë brenda fushës…

Paulo Dybala mund t’i thotë lamtumirë Juventusit në fund të sezonit.  Për katër sezone, Dybala ka bërë 180 paraqitje me “Zonjën e Vjetër” dhe...

Shaqiri mund t’i shkaktojë probleme Liverpoolit…

Në një shkrim të grupit të tifozëve të Liverpoolit, Rousing the Kop, parashikohet se Xherdan Shaqiri do t’i shkaktojë probleme Liverpoolit gjatë afatit kalimtar...

Lampard këshillon Chelsi-n të shesë Hazard

Ish-mesfushori legjendar i Chelseat, Frank Lampard, e ka këshilluar klubin londinez që t’i respektojë dëshirat e Eden Hazardit kur vjen fjala te afati kalimtar...

“Kritikët presin me pushkë te dera që unë të dështoj”

Cristiano Ronaldo thekson se nuk është robot dhe se është detyruar të gjejë paqe me faktin se kritikët e tij gjithmonë presin me pushkë...

3 zëvendësuesit e mundshëm të Allegrit

Mauricio Pochettino, Gian Piero Gasperino dhe Leonardo Jardim raportohet se janë tre trajnerët të cilët Juventusi po i konsideron si zëvendësues të mundshëm të...

Fjalimi i Klopp që frymëzoi Liverpoolin për fitoren ndaj Barcelonës

Qendërmbrojtësi kroat i Liverpoolit, Dejan Lovren, ka zbuluar se Jurgen Kloppi u kishte kërkuar lojtarëve të tij që të tregohen të guximshëm në ndeshjen...

Messi përplaset me tifozët e Barcelonës në aeroportin e Liverpoolit

Lionel Messi, që zakonisht është i qetë, u përfshi në një përleshje me vetë tifozët e Barcelonës në aeroport, gjatë kohës sa ai po...