Voltana Ademi: Familjet në nevojë po nxirren nga skema e ndihmës

Ligji i ri i ndihmës ekonomike është kontestuar edhe nga kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi. Përmes një deklarate për median, Ademi, në...

Arsimi në kushte emergjente, mësuesit të keqpaguar

Eksperti në fushën e arsimit Ndriçim Mehmeti në një intervistë tha se, qeveria Rama ka ulur në kuotën më të ulët financimin e arsimit...

OKB: Përmbytjet në Shqipëri katastrofë për emergjencë civile

Organizata Botërore e Shëndetësisë i cilëson përmbytjet në Shqipëri si katastrofa natyrore për të cilat qeveria duhet të kishte shpallur gjendjen e emergjencës dhe...

30 destinacionet më të preferuara të europianëve, asnjë nga Shqipëria

Në Bashkimin Europian, turizmi është një biznes i brendshëm, raporton Eurostat. Afërsisht rreth 90% e netëve të qëndrimit në BE zihen nga banorë rezidentë...

HEC-et në Valbonë, qeveria e shurdhët ndaj banorëve dhe opinionit shkencor

“Na ishte një herë Valbona turistike…” kanë nisur ta thonë që tani ata që i janë rikthyer Alpeve të bukura shqiptare pas 2015-ës, kohë...

TAP përmirëson infrastrukturën rrugore

Në fund të vitit 2016 Trans Adriatic Pipeline (TAP) AG përfundoi fazën e parë të përmirësimit të infrastrukturës rrugore në Shqipëri, përmirësimin e rreth...

Raporti i BB: Shqiptarët, kampionë të dembelizmit në Europë

Edhe pse mund të rrinë me orë të gjata në punë, të punojnë fundjavave, të përpiqen shumë për të arritur objektivat që iu janë...

Shkolla “Ibrahim Rugova” fiton kampionatin e shkollave të mesme Kamëz, Mziu: Do të kthehet...

Në kujdesin e veçantë të Kryetarit të Bashkisë Kamzë, z. Xhelal Mziu është mbyllur me sukses kampionati i futbollit të shkollave të mesme të...

Kalvari i të diplomuarve në Shtetet e Bashkuara, qytetarja: Zëdhënësi i Ramës më tha...

Vjollca Xhaka është një nga qindra të rejat shqiptare, të cilat kanë zgjedhur që të kthehen në Shqipëri pas kryerjes së studimeve në perëndim. Ajo...

Farsa, makinat e vjetra ndotin ambientin. Po inceneratorët?

Qeveria është vënë në shërbim të koncesionarëve të makinave duke paralajmërur masa të ashpra ligjore ndaj importuesve të makinave. Ministri Klosi ka paralajmëruar se...