Tjetër masakër betoni në qendër të Tiranës, kullë 85 metra e lartë pas kullës...

Një kullë tjetër e lartë do të ndërtohet në Sheshin Skënderbej, në krah të Hotel Tiranës, në buzë të fillimit të Rrugës së Dibrës....

Ambientalisti Sazan Guri kundër importit të makinave të vjetra!

Nga Elton LASKA Ministra e Infrastrukturës dhe Energjetikës, ka ndërmarrë një nismë që lejon importimin në Shqipëri të automjeteve më të vjetra se dhjetë vite,...

Betonizimi i frikshëm i Tiranës, 940 mijë metra katrorë leje ndërtimi në 1 vit

Nëse mashtrimi, malinjiteti dhe propaganda do të kërkonin një emër, ajo personifikohet vetëm në një person… Lali Eri i Bashkisë Tiranë, që mburret me...

Inspektori ndërton shtëpinë e tij pa leje, banorin nuk e lejon të riparojë shtëpinë...

Një qytetar nga Konispoli ka denoncuar punonjësin e inspektoriatit të zonës së që sipas tij i ka nxirë jetën duke mos e lejuar që...

Raporti europian: Shqipëria me shërbimin shëndetësor më të keq në Europë

Shqipëria renditet e fundit nga 35 shtete europiane në Indeksin e Shëndetit Konsumator 2018 të matur nga instituti suedez, Health Consumer Poëerhouese. Në krahasim me...

Media gjermane: Në Shqipëri, meritokracia është zëvendësuar me paranë dhe partinë

Kur skandalet në një vend plasin në mënyrë periodike, kur akuza për afera të larta korruptive mbushin kryetitujt e mediave, por në fund i...

20-vjetori i Sigal Uniqua Group Austria, inaugurohet vepra “Mirënjohje-falenderime për të gjithë”

Avni PONARI Por pse ky motiv? Sepse sot më shumë se kurrë ne kemi nevojë të themi FALEMINDERIT; Sepse sot ne kemi nevojë të jemi MIRENJOHES dhe...

Nesër rikthehet i ftohti Siberian, temperatura -8 °C, reshje bore dhe furtunë

Temperatura të ulëta dhe reshje bore në zonat malore parashikojnë sinoptikanët për ditën e nesërme. RESHJET Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit: Sot pasdite...

Bashkia Kamëz, ndër 6 bashkitë më të mira për “Menaxhim me pjesëmarrje dhe transparencë...

Vlerësimet për performancën e qeverisjes së mirë për Bashkinë Kamëz nuk kanë munguar. Ato kanë qenë si nga institucione vendase, ndërkombëtare madje dhe institucione...

Pushimet e padrejta nga puna të Ramës, shqiptarët paguan 13.4 milionë euro në...

Buxheti i shtetit kreu rreth 2700 pagesa gjatë vitit të kaluar për të shlyer dëmshpërblimet e vendosura nga gjykatat për pushime të padrejta nga...