Këshilltarët e djathtë apel Veliaj të tërhiqet nga rritja e çmimit të ujit

Kreu i këshilltarëve të djathtë në Bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku, i bëri thirrje Erion Veliajt të reflektojë dhe të tërhiqet nga vendimi për...

Forca e protestës mposht landfillin e plehrave në Fier

Qeveria është tërhequr përfundimisht nga projekti i djegies së plehrave në fushat bujqësore të Vërrisë. Në një dalje për mediat, Armando Subashi, kryetari i...

Vapa “than” HEC-et, prurjet e lumenjve, më të ulëtat e disa viteve!

Mungesa e reshjeve të shiut gjatë muajit korrik ka përkeqësuar prurjet në kaskadën e Drinit. Sipas Koorporatës Elektroenergjetike Shqiptare, prurjet mesatare për korrikun shënuan...

Kush detyrohet të vendosë kamera

Ligji i “kamerave”, siç është njohur tashmë, ka hyrë në fuqi pas miratimit të tij mes polemikave të shumta të politikës dhe përplasjeve të...

Edhe çmimet e biletave të avionit i kemi më të shtrenjtat në rajon

Tashmë në shërbim të turistëve është vendosur linja direkte me kryeqytetin çek, Pragën, por biletat nuk janë edhe aq ekonomike dhe mund t’u leverdisin...

VOA: Drama e Amarildos, të cilit qeveria i preu ndihmën ekonomike

Amarildo Hysi është banor i Gjirokastrës dhe mbijeton duke marrë frymë me oksigjen për shkak të astmës. Tek po intervistohej nga "Zëri i Amerikës"...

Vdekshmëria foshnjore, Shqipëria e dyta në Ballkan me shifra alarmante

Raporti i fundit i UNICEF që jep një panoramë botërore të situatës së vdekshmërisë foshnjore, e nxjerr Shqipërinë të renditur në vendin e 35,...

618 infermierë largohen nga Shqipëria

Numri i infermierëve që kërkojnë të largohen nga Shqipëria për të punuar në vendet e Bashkimit Europian, po rritet nga viti në vit. 618...

Dëshmi tronditëse për masakrat në kampin e Tepelenës: “Si i lidhën dy fëmijët e...

Dy ish-të përndjekur politikë kanë dhënë dje në emisionin “Opinion” dëshmi tronditëse të jetës së tyre në kampin e Tepelenës. Sokol Mirakaj dhe Fatbardha Saraçi...

Mziu përuron punimet në segmentin e tretë të rrugës “Demokracia”, 7 km në Paskuqan

Kryetari i Bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu, përuroi nisjen e punimeve në segmentin e tretë të rrugës me gjatësi 7 km “Demokracia” në Paskuqan. Kështu,...