Anketa e KE: Shqiptarët në vend të parë në Europë për të mos u...

Me mijëra rumunë po marrin pjesë në protestën antiqeveritare në kryeqytetin e Rumanisë, Bukuresht. Rreth 40 mijë pjesëmarrës në demonstratë kërkonin dorëheqjen e qeverisë, për...

Spitali i Vlorës mbushet me të sëmurë, turistët marrin ndihmën e mjekëve dhe nuk...

Të ushqyerit jashtë shtëpisë është shkaku i dhjetëra rasteve që kërkojnë ndihmë mjekësore në spitalin e Vlorës. “Këtë vit kemi pasur goxha fluks të pacientëve,...

Qeveria anullon rritjen e rrogave të mësuesve, reagon Boçi: Konsiderohen si “bishti i kavallit”

Deputeti i PD, Luçiano Boçi shprehet se ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla nuk lë rast pa i nënvlerësuar, përçmuar dhe denigruar mësuesit. Në një...

Të gjithë po ikin! Papunësia dhe varfëria zbraz Shqipërinë

Agjencia Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar publikoi një raport ku thuhej se, 40 % e popullsisë së Shqipërisë jetojnë jashtë vendit. Kështu, Shqipëria renditet midis...

Në 6 muaj largohen 3013 familje nga skema e ndihmës ekonomike në Kamëz

Bashkia Kamëz e 6-ta në vend për nga numri i popullsisë, bashkia me më pak familje të trajtuar me ndihmë ekonomike. Shkak i largimit...

Kamza kantier ndërtimi! Po bëhet pedonalja, qendra e qytetit, dhjetëra rrugë dhe KUN

Kamëz punohet çdo ditë dhe madje me intensitet. Zona është kthyer e gjitha në një kantier ndërtimi ku firmat e kontraktuara nga bashkia janë...

Papërgjegjshmëria e Ministrisë së Arsimit nxjerr të pavlefshme dëftesat e nxënësve

Një gabim i Ministrisë së Arsimit ka nxjerrë të pavlefshme dëftesat e nxënësve. Luçiano Boçi, deputeti i PD, ka demaskuar sërish një tjetër papërgjegjshmëri...

Denoncimi/ Hipoteka dhe Posta po më mbajnë “peng” tokën

Qytetari Pëllumb Rrahmani ka denoncuar në emisionin “Stop” një problem me Hipotekën. Një objekt të legalizuar e ka futur për Hipotekë dhe ka marrë...

Raporti/ KE: Një në tre familje shqiptare s’paguajnë dot dritat dhe ujin

Një raport i financuar nga Komisioni Europian nxjerr në pah mjerimin ekonomik ku jetojnë një pjesë e madhe e familjeve shqiptare. Sipas studimit të...

Mosnjohja e diplomave, Shoqata e infermierëve reagon ashpër: Po diskriminohemi, do ngrihemi në protestë

Pas vendimit të Ministrisë së Arsimit për të mos njohur diplomën tre vite e gjysmë të infermierëve si një master, ka reaguar dhe Shoqata...