Ekspertët Stefa dhe Nazarko: Qeveria dyfishoi koston e ndërtimit të Unaza e Re, duhet...

Lidhur me projektin e Unazës së Madhe në Tiranë kanë qenë të ftuar sot në studion e Fax Neës Romeo Nazarko, kryetar i shoqatës...

Banorët duhet të dinë, çfarë uji po pijnë?!

Pasi u informova nga banoret e fshatrave te Librazhdit qe mbulohen nga rrjeti i ujesjellesit te ri se nuk furnizohen me uje te pishem...

“Rilindja” me kariera abuzive mermeri në zëmër të Parkut Kombëtar Pyjor të Leskovikut dhe...

Fatmir GUDA "Rilindja" me kariera abuzive mermeri në zëmër të Parkut Kombëtar Pyjor të Leskovikut dhe Kolonjës. Harresa dhe përbuzja do të ishte më e...

Ulje drastike e temperaturave, ja kur pritet të bjerë borë

Sipas parashikimit të Meteoalb, ditët vijuese mbeten në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke diktuar mot të kthjellët, por të ftohte në...

Tabaku: Reforma territoriale ka dështuar totalisht! Bashkitë kanë para vetëm për rrogat

“Reforma territoriale ka dështuar totalisht”! Kështu deklaroi deputetja e PD, Jorida Tabaku në tryezën e organizuar në lidhje me Reformen Territoriale, e cila kryesohet...

Veliaj fshihet/ Protestuesit rrethojnë Bashkinë, deputetët e opozitës mbështesin banorët

Banorët e Unazës së Re janë organizuar sërish sot në ditën e tyre të dhjetë të protestës, sërish përpara bashkisë së Tiranës. Protestës së tyre...

1 vit nga përmbytjet, Mziu: 700 familjet e dëmtuara në Kamëz nuk kanë marrë...

Reshjet e vitit të kaluar sollën përmbytje në Kamëz dhe Paskuqan. Pavarësisht nga ndërhyrja e Bashkisë brenda kapaciteteve të saj, e gjendur përballë vetos...

KLSH, 299 kallzime penale në 6 vite

Kryetari i KLSH-së zhvillon një vizitë zyrtare në Kroaci Në datat 8-9 nëntor, Kryetari i KLSH-së, Z.Bujar Leskaj zhvilloi një vizitë zyrtare dy ditore në...

Ish-ministri jep alarmin: Sistemi Shëndetësor Kombëtar në rrezik nga largimi masiv i mjekëve!

Kreu i grupit parlamentar të LSI, dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili ka komentuar raportet e fundit sipas të cilave, 78 % e mjekëve...

I rrahur, djegur në kopshtet publike të Tiranës, historia e tmerrshme e 4-vjeçarit: Na...

Alice Elizabeth Taylor, Rezearta Çaushaj Kjo është historia e një djali të vogël nga Tirana, i cili sapo ka mbushur katër vjeç, por që dy muajt...