Ambientalisti Sazan Guri kundër importit të makinave të vjetra!

Nga Elton LASKA Ministra e Infrastrukturës dhe Energjetikës, ka ndërmarrë një nismë që lejon importimin në Shqipëri të automjeteve më të vjetra se dhjetë vite,...

Betonizimi i frikshëm i Tiranës, 940 mijë metra katrorë leje ndërtimi në 1 vit

Nëse mashtrimi, malinjiteti dhe propaganda do të kërkonin një emër, ajo personifikohet vetëm në një person… Lali Eri i Bashkisë Tiranë, që mburret me...

Inspektori ndërton shtëpinë e tij pa leje, banorin nuk e lejon të riparojë shtëpinë...

Një qytetar nga Konispoli ka denoncuar punonjësin e inspektoriatit të zonës së që sipas tij i ka nxirë jetën duke mos e lejuar që...

Raporti europian: Shqipëria me shërbimin shëndetësor më të keq në Europë

Shqipëria renditet e fundit nga 35 shtete europiane në Indeksin e Shëndetit Konsumator 2018 të matur nga instituti suedez, Health Consumer Poëerhouese. Në krahasim me...

Media gjermane: Në Shqipëri, meritokracia është zëvendësuar me paranë dhe partinë

Kur skandalet në një vend plasin në mënyrë periodike, kur akuza për afera të larta korruptive mbushin kryetitujt e mediave, por në fund i...

20-vjetori i Sigal Uniqua Group Austria, inaugurohet vepra “Mirënjohje-falenderime për të gjithë”

Avni PONARI Por pse ky motiv? Sepse sot më shumë se kurrë ne kemi nevojë të themi FALEMINDERIT; Sepse sot ne kemi nevojë të jemi MIRENJOHES dhe...

Nesër rikthehet i ftohti Siberian, temperatura -8 °C, reshje bore dhe furtunë

Temperatura të ulëta dhe reshje bore në zonat malore parashikojnë sinoptikanët për ditën e nesërme. RESHJET Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit: Sot pasdite...

Bashkia Kamëz, ndër 6 bashkitë më të mira për “Menaxhim me pjesëmarrje dhe transparencë...

Vlerësimet për performancën e qeverisjes së mirë për Bashkinë Kamëz nuk kanë munguar. Ato kanë qenë si nga institucione vendase, ndërkombëtare madje dhe institucione...

Pushimet e padrejta nga puna të Ramës, shqiptarët paguan 13.4 milionë euro në...

Buxheti i shtetit kreu rreth 2700 pagesa gjatë vitit të kaluar për të shlyer dëmshpërblimet e vendosura nga gjykatat për pushime të padrejta nga...

Ndryshojnë proçedurat për targat e automjeteve

Duke nisur që nga dita e sotme, 11 shkurt, mënyra e paisjes së automjeteve për targat, ndryshon krejtësisht. “Zgjidhet një tjetër shqetësim i shumë subjekteve...