Inspektori ndërton shtëpinë e tij pa leje, banorin nuk e lejon të riparojë shtëpinë...

Një qytetar nga Konispoli ka denoncuar punonjësin e inspektoriatit të zonës së që sipas tij i ka nxirë jetën duke mos e lejuar që...

115 familje të izoluara nga bora në Dibër!

Vazhdojnë reshjet e dëborës në disa njësi të Qarkut Dibrës si në Lurë, Kala e Dodës, Sllovë, Selishtë, etj,. duke shkaktuar problme me qarkullimin...

Me pagat më të ulta në Europë, por Tirana ka koston e jetesës më...

Kostot e jetesës në kryeqytet janë rritur në 2019-n në raport me vendet e tjera të rajonit. Jetesa në Tiranë tashmë është po aq...

Raporti: Dy herë më e varfër se vendet e tjera në Ballkan, 31% nuk...

“Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi, kafshatë që të mbetë në fyt edhe të zë trishtimi”. ‘Poemës së Mjerimit’ të Migjenit, e shkruar...

Mziu përuron përfundimin e punimeve në 3 investime të Bashkisë në Kamëz dhe Paskuqan

Vazhdon me intensitet puna në territorin e Bashkisë Kamëz. Punimet në infrastrukturën rrugore po inspektohen sistematikisht nga kryetari i Bashkisë Kamëz Xhelal Mziu. Në...

Braktisja e vendit nuk ndalet, 8 mijë shqiptarë ikën në Gjermani vetëm në 2018

Zyra e Statistikave në Ëiesbaden bën të ditur se në Gjermani gjatë vitit 2018 kanë ardhur 1.185.000 persona me shtetësi të huaj nga vendet...