Juristi i Hipotekës, 300 mijë lekë për pronën

Historia e 60 vjeçarit nga Frakulla: Pagova topografin dhe juristin për tokën që më takon me ligj Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një...

500 banorë pa rrugë e pa ujë, kryetari i bashkisë: Nuk e kuptoj pse...

Banorët e fshatit Mesaplik të Vlorës ankohen në Fiks Fare se nuk kanë rrugë dhe ujë të pijshëm. Rruga që të çon në fshat,...

Kalvari i të diplomuarve në Shtetet e Bashkuara, qytetarja: Zëdhënësi i Ramës më tha...

Vjollca Xhaka është një nga qindra të rejat shqiptare, të cilat kanë zgjedhur që të kthehen në Shqipëri pas kryerjes së studimeve në perëndim. Ajo...

OECD-EUROPOL: Shqipëria, portë kryesore për ilaçet e falsifikuara

3 vende të tjera  njëlloj si Shqipëria, shërbejnë si porta kyçe për produktet farmaceutike të BE që prodhohen kryesisht në Azi... Jo vetëm trafik droge,...

Siguria në plazhe, Romeo Gurakuqi: Edhe sa njerëz duhet të vdesin që të ndërhyhet?

Deputeti i Partisë Demokratike në Qarkun Shkodër, Romeo Gurakuqi përmes një statusi në “Facebook” ngre disa pyetje rreth plazhit të Velipojës lidhur me sigurinë...

Vetëm 22 bashki bëjnë transparencë me vendimet

Pushteti vendor, i cili po kalon një periudhë tranzitore për shkak të reformës territoriale, vijon të aplikojë një censurë të fortë në lidhje me...

Ndryshimet, 1 noter për 10 mijë banorë

1 noter për 10,000 banorë. Ky është një prej ndryshimeve që pritet t’i nënshtrohet ligji për noterinë në Shqipëri. Deri tani, numri i noterëve...

Babëzia me tenderat, FZHR, 1 milion dollarë për një palestër shkolle

Fondi i Zhvillimeve Rajonale ka investuar në disa palestra në Shqipëri. Por, këtë herë investimi që do të bëhet në shkollën “Shtjefën Gjecovi”, Kurbin,...

Thirrja e dëshpëruar e Zamirës 11-vjeçare: Ju lutem, jepini mamit ndihmën ekonomike

Shaqe Nikolli është një kryefamiljare, e cila prej vitesh jeton me dy vajzat e saj të mitura, pasi nuk e ka më mbështetjen e...

Pacientët me talasemi thirrje qeverisë: Të rimbursohet medikamenti i ri

Shoqata e pacientëve të prekur nga talasemia i bën thirrje qeverisë që të përfshijë në listën e rimbursimit për vitin 2018 medikamentin e ri...