I Çmenduri jep me koncesion edhe rrugën Tiranë-Elbasan, qytetarët do paguajnë për kalimin

edhe perPavarësisht faktit që rruga Tiranë-Elbasan ka mbetur e papërfunduar, qeveria ka vendosur që të hapë një tender për kompaninë që do të vjelë...

Pushimet e padrejta nga puna të Ramës, shqiptarët paguan 13.4 milionë euro në...

Buxheti i shtetit kreu rreth 2700 pagesa gjatë vitit të kaluar për të shlyer dëmshpërblimet e vendosura nga gjykatat për pushime të padrejta nga...

Protesta që edhe Rilindjen do ta shpëtojë nga dhimbjet e një modeli që po...

“Monitor” Është e kotë të kërkoni udhëheqës të protestës së studentëve këtë dhjetor, megjithëse ka përpjekje për ta përzier me qëllime pushteti. Ata nuk janë...

Veliaj fshihet/ Protestuesit rrethojnë Bashkinë, deputetët e opozitës mbështesin banorët

Banorët e Unazës së Re janë organizuar sërish sot në ditën e tyre të dhjetë të protestës, sërish përpara bashkisë së Tiranës. Protestës së tyre...

Ja si policët e Veliajt dhunojnë një grua të moshuar dhe i grabisin qesen...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetin social denoncimin mbi sjelljen e policisë bashkiake të Erjon Veliajt me qytetarët. Në videon e postuar shfaqen...

Skandal/ Rama porosit makinën e re të luksit 649 milionë lekë me paratë e...

Një makinë e re superluksoze dhe përtej çdo imagjinate është porositur nga Rama me 9 Janar të këtij viti. Makina është porositur tek miku...

Ministri i Tregtisë së Kosovës: Jemi kundër taksave të larta në Rrugën e Kombit...

Të gjithë zërat nga Kosova flasin për dëm të biznesit që u shkaktohet nga taksa e lartë e qeverisë shqiptare për Rrugën e Kombit....

Të shtatët në Europë për përdorimin e Facebook

Skandali Facebook për përdorimin e paautorizuar të të dhënave personale të individëve gjatë vitit 2016, që mendohet se janë përdorur në favor të fushatës...

Mungesa e vaksinimit rikthen fruthin në Shqipëri

Qindra raste dhe dy viktima janë shënuar prej fruthit gjatë tre muajve të fundit në Shqipëri, një shpërthim i sëmundjes infektive të zhdukur prej...

Tarifa deri në 45 euro për “Rrugën e Kombit”

Kompania fituese e koncesionit të rrugës së "Kombit" ka instaluar sistemin e pagesave dhe ka nisur të dielën fazën e testimit. Të gjithë ata...