Personat me aftësi të kufizuar, apel qeverisë Rama!

Nga Sajmir RRAHMANI Me rastin e 3 dhjetorit, Ditës Ndërkombëtare të personave me aftësi të kufizuar i bëjmë apel qeverisë Rama. Personat me aftësi të...

Flet Liri Berisha: “Nuk e imagjinoja veten me një filxhan kafeje…”

E ftuar në “Ftesë në 5” Liri Berisha ka ndarë fragmente të jetës së saj. Ajo rrëfeu ditët e para të daljes në pension...

Mziu me ambasadorin polak shpërndajnë ndihma për familjet e përmbytura në Kamëz

Kryebashkiaku Xhelal Mziu me ambasadorin polak Karol Bachura dhe Caritas-in Shqiptar shpërndanë ndihma humanitare për familjet e përmbytura në territorin e Bashkisë Kamëz, si...

Çmenduri me librat shkollorë! Ekspertët: Pasaktësi të rënda shkencore dhe fjali pa kuptim

Buxheti i rritur për arsimin dhe reforma me tekstet shkollore nuk e ka zgjidhur problemin e pasaktësive të rënda që gjenden në këto tekste....

Ekspertët Stefa dhe Nazarko: Qeveria dyfishoi koston e ndërtimit të Unaza e Re, duhet...

Lidhur me projektin e Unazës së Madhe në Tiranë kanë qenë të ftuar sot në studion e Fax Neës Romeo Nazarko, kryetar i shoqatës...

Banorët duhet të dinë, çfarë uji po pijnë?!

Pasi u informova nga banoret e fshatrave te Librazhdit qe mbulohen nga rrjeti i ujesjellesit te ri se nuk furnizohen me uje te pishem...

“Rilindja” me kariera abuzive mermeri në zëmër të Parkut Kombëtar Pyjor të Leskovikut dhe...

Fatmir GUDA "Rilindja" me kariera abuzive mermeri në zëmër të Parkut Kombëtar Pyjor të Leskovikut dhe Kolonjës. Harresa dhe përbuzja do të ishte më e...

Ulje drastike e temperaturave, ja kur pritet të bjerë borë

Sipas parashikimit të Meteoalb, ditët vijuese mbeten në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke diktuar mot të kthjellët, por të ftohte në...

Tabaku: Reforma territoriale ka dështuar totalisht! Bashkitë kanë para vetëm për rrogat

“Reforma territoriale ka dështuar totalisht”! Kështu deklaroi deputetja e PD, Jorida Tabaku në tryezën e organizuar në lidhje me Reformen Territoriale, e cila kryesohet...

Veliaj fshihet/ Protestuesit rrethojnë Bashkinë, deputetët e opozitës mbështesin banorët

Banorët e Unazës së Re janë organizuar sërish sot në ditën e tyre të dhjetë të protestës, sërish përpara bashkisë së Tiranës. Protestës së tyre...