Nën pandehjen e të pa-pandehurve të zakonshëm…

Gent STRAZIMIRI PPP-të e propozuara në zinxhir nga qeveria "339" dhe emëruar pa Kushtetutë nga mazhoranca "339" në prokurori, janë urdhëruar të pandehin çdo pandehmë...

Thirrje Ramës: Prano humbjen, mëso nga Tsipras!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i ka bërë një thirrje tjetër kreut të qeverisë, Edi Ramës, të largohet me dinjitet nga posti i tij e...

Basha thirrje qytetarëve: Nesër të gjithë në shesh, fitorja e kësaj beteje është fitore...

Gjatë takimit të tij në Kavajë, kreu i PD, Basha bëri një lidhje me muajin e Ramazanit, historikun e qytetit të Kavajës dhe se...

Presidenti reagon për largimin masiv të të rinjve: Jam shumë i shqetësuar

Presidenti Meta ka shprehur publikisht shqetësimin për largimin masiv të të rinjve nga vendi. Meta i bëri komentet gjatë një takimi me studentët e...

Basha: Largim i kasapit të zgjedhjeve, më 11 Maj as kuq as blu, Shqipëria...

"Për të larguar kasapin e zgjedhjeve, nuk ka më Shqipëri të kuqe dhe Shqipëri blu. Më 11 Maj Shqipëria është kuqezi, e bashkuar me...

Financial Times: BE do refuzojë Shqipërinë për krimin dhe korrupsionin e qeverisë

Progres-raporti nga ana e komisionerit Europian për Negociatat e Zgjerimit të Fqinjësisë, Johannes Hahn, për dy vendet kandidate të hapjes së negociatave si Shqipëria...

Noka- Patozit: Nuk është faji i PD-së që kjo partizë e Rilindjes nuk i...

Partia Bashkimi Demokrat do të ankimojë në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KQZ-së për të regjistruar në zgjedhje Partinë ‘Bindja Demokratike’ të Astrit Patozit, me...

Basha: Ne do të bëjmë çdo gjë që aventura e Edi Ramës më 30...

Shqipëria është i vetmi vend në Europë ku nuk zhvillohen zgjedhje të lira, ku vidhen zgjedhjet, ku nuk numërohen votat. Është i vetmi vend në...

Bardhi: Sa kohë Rama të jetë kryeministër nuk bëjmë me të as diskutime e...

Gjatë takimit me anëtarët e rinj të PD-së në njësinë nr.7 në Tiranë, sekretari i përgjithshëm, Gazmend Bardhi është shprehur se, edhe pse jemi...

PD publikon shifrat: Votuan vetëm 15 %, kamikazët e Ramës në KQZ manipuluan, po...

Partia Demokratike ka deklaruar se deri në orën 19:00 kur janë mbyllur edhe votimet, në Shqipëri kanë votuar vetëm 15 për qind. Sipas sekretarit të...