Ish-zëdhënësi i Pentagonit në Fox News: Rama i korruptuar

Akuzat për korrupsion për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, nuk vijnë më vetëm nga kundështarët e tij politikë. Për herë të parë në historinë...

Largohet nga Shqipëria Mitri Prifti, pasi akuzoi Shullazin

Menjëherë pas publikimit të emrit të tij, si personi që ka përmendur emrin e Emiljano Shullazit, Mitri Prifti, ky që shihni në këtë foto,...

Dhuruesi i Shullazit për “Vollgën” është djali i xhaxhait të Ilir Beqajt

Skandali i “aktit të dhurimit” të ish-Hotel “Vollgës” Emiljano Shullazit thellohet edhe më tej. Një qytetar ka denoncuar dje se personi kyç që ka...

Ish-pronarët protestë edhe në SHBA kundër qeverisë Rama

Një grup shqiptarësh që banojnë në SHBA i bënë thirrje qeverisë dhe Parlamentit të Shqipërisë të heqin dorë nga miratimi i ligjeve që, sipas...

Basha: Çështja “Shullazi”, rezultati i parë kuptimplotë i Reformës në Drejtësi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti dje raporterin për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein. Dekriminalizimi ishte një çështje e rëndësishme e diskutuar...

Sekuestrohet hotel “Vollga”, dosja e gjobave të Shullazit

Prokuroria e Durrësit, me vendim të Gjykatës vendosi dje sekuestro preventive për ish-hotel “Vollgën” në Durrës në të cilin rezulton bashkëpronar Emiljano Shullazi. Prokuroria...

Si e përvetësoi Shullazi ish-hotel Vollgën

Pronësia e ish-hotel “Vollga” në qendër të qytetit të Durrësit është mbështjellë për momentin me mister se si një nga asetet kryesore të qytetit...

Rama bën gati ligjin për kultivimin e marijuanës si kërp

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar ngritjen e një grupi pune për të mundësuar lejimin e prodhimit të kërpit industrial. Vendimi i Kryeministrit vjen pas...

Spitalet pa ilaçe, qytetarët nuk i blejnë dot, Rama-Beqaj ndajnë milionat e shëndetësisë

Epidemia më e rrezikshme sot në vend, është mungesa e ilaçeve, sidomos për sëmundjet e rënda, çfarë po vë në rrezik jetën e qytetarëve,...

Koncesioni i ndriçimit të rrugëve në Tiranë e Durrës përplas LSI me PS

Ministria e Drejtësisë i kërkoi Ministrisë së Energjitikës të kthejë mbrapsht projektin për dhënie me koncesion të ndriçimit të rrugëve të bashkive Durrës dhe...