Rama, shembull i trukimit të zgjedhjeve edhe në Francë

Rama ka hyrë tashmë në historinë e së majtës europiane, por edhe më gjerë si simbol i trukimit dhe manipulimit të zgjedhjeve. Alarmi ka...

Si e manipuloi Rama referendumin

Referendumi së pari ka ngjallur hije dyshimi, sepse nga votimi janë përjashtuar së paku 18 mijë socialistë ose gati 20% e zgjedhësve potencialë. Në korrik...

Basha: Dalja nga kriza vjen përmes programit të PD

Kryetari i PD, Basha ka reaguar në lidhje me deklaratat e Ramës mbi situatën ekonomike në vend ndërsa ka renditur me shifra situatën dramatike...

Policia e arrestoi me dhunë si protestues, Metko: Ja provat që nuk isha në...

Geraldo Metko denoncon se si forcat e policisë të urdhëruara nga Saimir Tahiri e rrëmbyen të hënën e 28 marsit, ditë kur qindra qytetarë...

Që Bolino të lehë, Rama i jep biznesin e BunkArt

Qeveria shqiptare ka lidhur një kontratë qiraje me një OJF të quajtur “Qendra URA” dhe i ka kaluar kësaj të fundit në administrim veprën...

A e kanë statusin e refugjatit muxhahedinët iranianë dhe a janë regjistruar lëvizjet e...

Partia Demokratike kërkon informacion dhe transparencë nga Kryeministri në lidhje me masat e marra për pritjen dhe trajtimin e shtetasve iranianë, ish-anëtarë të organizatës...

Kokëdhima shkatërron detin për sarajet e tij

Partia Demokratike e Vlorës denoncon punimet e paligjshme që po zhvillohen në bregdetin e Qeparos, te ato që njihen si sarajet e Koço Kokëdhimës....

Basha: Dalja nga kriza nis me ndarjen e pushtetit nga krimi dhe kthimin e...

Për të siguruar zhvillim dhe mirëqënie për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha duhet së pari shkëputja nga krimi dhe e dyta, nxjerrja e...

Votimet e Ramës për të mos lejuar zgjedhje, një manipulim, dhunim, blerje, kërcënim dhe...

Partia Demokratike e ka cilësuar referendumin e PS një farsë për të mos lejua zgjedhje, manipulim, dhunim, blerje, kërcënim dhe shkatërrim të votës së...

160 tendera për dy deputetët Abazi e Ndreu dhe ish-Prefektin Gjici

Vjedhja e parave publike në konflikt të hapur interesi nga deputetët dhe pjesa tjetër pranë pushtetit të Ramës është shndërruar tashmë në një garë....