Rama do drejtësinë për të shpëtuar Shullazin

Rama kërkon të kapë sistemin gjyqësor përmes Reformës në Drejtësi për të shpëtuar Shullazin dhe bandën e tij. Deputeti demokrat, Eduard Halimi deklaroi dje...

Zgjedhjet nën mbikëqyrjen më të rreptë ndërkombëtare që prej vitit 1991

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me banorë të zonave Fan, Kthellë dhe Rubik. Banorët e kanë njohur zotin Basha me varfërinë...

91.6 milionë dollarë shpenzime luksi më 2015

PD pritet të denoncojë të dhëna të tjera sot që implikojnë qeverinë në afera me tendera e koncesione. Në një reagim të shkurtër në...

Ministra, deputetë dhe zyrtarë nuk dorëzojnë formularin e dekriminalizimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i bëri thirrje publike deputetëve, ministrave, kryebashkiakëve dhe anëtarëve të këshillave bashkiake që të respektojnë afatin ligjor për vetëdeklarimin e...

Me Ramën, Shqipëria objekt talljeje në Britani

Marcus TANNER Shqipëria u përfshi në referendumin për të qëndruar apo për të dalë nga BE-ja të Mbretërisë së Bashkuar pasi një lider i fushatës...

Mbi 70 për % e mësuesve në Lushnje u shkarkuan pa asnjë motiv

Kryetari i Partisë Demokratike të Lushnjës, Myslym Murrizi bëri publike një numër dokumentash mbi shkeljet e mëdha ligjore në drejtorinë arsimore të këtij rrethi....

Rama do t’i japë një bande kriminale truallin pranë stadiumit “Qemal Stafa”

Trualli pranë stadiumit ‘Qemal Stafa’, që ishte planifikuar të bëhej lulishte kur Basha ishte kryebashkiak do t’i jepet një bande kriminale. Kryetari i Departamentit për...

Denoncimi: Shullazi rrahu shefin e komisariatit të policisë

Qytetarët dixhitalë denoncojnë rrahjen nga Shullazi të shefit të komisariatit të policisë të zonës së tij, Arsen Sinomati dhe oficerëve e funksionarëve të tjerë...

Drejt përballjes, Shullazi në qeveri do të shporret

Brenda tre ditëve të fundit Rama dhe Tahiri e kanë kthyer zemërimin për arrestimin e ushtarit të tyre të krimit, Shullazi në një hakmarrje...

Energji falas deri në 200 kw për familjet në ndihmë ekonomike

Rama ka ndërtuar dy Shqipëri, atë të mjerimit për qytetarët dhe të luksit për qeveritarët. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim...