Djali i hallës së Beqajt tek koncesionet në Shëndetësi

Koncesionet miliona dollarëshe të Ministrisë së Shëndetësisë çojnë në Prokurorinë e Tiranës zyrtarë të lartë të kësaj ministrie. Pas dëshmisë së zëvendësministrit të Shëndetësisë,...

Beqja pranon terrorin e Shullazit në Hipotekë për hotel “Vollgën”

Ylvi Beqja, përfaqësues i kompanisë “Saubi Brothers Commercial Company” pranon se Shullazi ka ushtruar presion dhe terror ndaj punonjësve të Hipotekës së Durrësit për...

Kulla për Shullazin, pallati për “Hakmarrjen”

Edi Rama po fsheh planin e tij për të kthyer në pallat fushën tek aneksi i stadiumit “Qemal Stafa”, për të ndërtuar një kullë...

60 milionë euro për rikonstruksione zyrash

Partia Demokratike ka detajuar dje aferat korruptive të qeverisë përmes shifrave dhe të dhënave zyrtare. Përmes një deklarate për mediat, deputeti demokrat Sherefedin Shehu...

Janë 20 mijë punonjës që nuk pranojnë dekriminalizimin

Proçesi i dorëzimit të formularit të vetëdeklarimit nga punonjësit e amdinistratës publike, që po bëhet në kuadër të dekriminalizimit po ecën me ritme të...

Mediu: Modeli i qeverisë është pasurimi me mjete korruptive e kriminale

Në takimin me strukturat e Partisë Republikane të Shkodres Kryetari Fatmir Mediu e vlerësoi qeverisjen aktuale si më të keqen e 25 viteve të...

KLSH, shifrat e zhvatjes së parave publike

- Në fushën e shitjes dhe dhënies me qira të pasurisë shtetërore në shumën 100,484,212 mijë lekë ose 733.4 milionë euro; - Shkelje të disiplinës...

Qoka me tender e Tahirit, 319 milionë lekë për ofertën më të lartë dhe...

Qendra e Shërbimit dhe Administrimit të Mjeteve të Transportit, institucion nën varësinë e Ministrisë së Brendshme, ka tenderuar shërbimin “Blerje pjesë këmbimi për grup...

Padi në gjykatë për Veliajn

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës kanë dorëzuar dje në Gjykatën Administrative një padi ndaj Veliajt, për mosrespektimin e vazhdueshëm të ligjit...

PBDNJ: Rama-Kokëdhima, terror ndaj qytetarëve dhe gjenocid me pronat në Himarë

Partia e Bashkimit për të Drejtat e Njeriut ka akuzuar dje Ramën e Kokëdhimën se po kryejnë një “gjenocid” të mirëfilltë me pronat në...