Përgjigjja e të riut ndaj Ramës pas shantazhit të studentëve për anëtarësime në parti

Studentë të ekselencës e maturantë në të gjithë vendin, ditët e fundit janë befasuar teksa në email-et e tyre personale, u ka vajtur një...

Dhuna ndaj protestuesve, PD padi penale ndaj dy drejtuesve të policisë

Partia Demokratike depozitoi në Prokurorinë e Tiranës kallëzimin penal për drejtorin e Policisë Bashkiake të Tiranës dhe drejtorin e Policisë së Tiranës, për dhunën...

Gati programi i PD, oferta për punësim, zhvillim ekonomik, ulje taksash e antikorrupsion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mblodhi mbrëmjen e djeshme departamentet e PD, në një takim ku u konkludua mbi platformat në çdo sektor,...

Kavaja në këmbë, kundër oligarkisë së krimit dhe korrupsionit

Mijëra qytetarë të Kavajës u ngritën në sheshin kryesor të qytetit për të protestuar kundër oligarkisë së krimit dhe korrupsionit, kundër varfërisë dhe mungesës...

Bashkim sindikalist në aksionin për të ndalur oligarkinë në pushtet

Lulzim BASHA Muajt e fundit kemi përkujtuar e festuar me krenari përvjetorët e disa prej ngjarjeve më të mëdha që ndryshuan historinë tonë në vitin...

Nishani: Kapja politike po minon Reformën në Drejtësi

- Zoti President, keni bërë një vizitë zyrtare në Strasburg ku keni takuar shumë personalitete dhe autoritete të Bashkimit Evropian. Cilat kanë qenë çështjet...

Basha bashkëbisedim me gazetarët: Mbështetje nga SHBA për “fatin” e Al Kaponëve shqiptarë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me gazetarët. Basha ka folur vizitën e suksesshme ën SHBA dhe për disa nga...

Vrasja në Gjirokastër, PD: Autori levë e Tahirit, nuk arrestohet se ka të atin...

  Partia Demokratike akuzoi Policinë e Shtetit se nuk ka gjetur ende vrasësin e e ngjarjes së ndodhur në Gjirokastër pak ditë e më parë,...

Skandal, ministri presion Kushtetueses për pronat, Presidenti: E paprecedentë

Përmes një akti të paprecedent, ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani bëri publikisht presion dje ndaj Gjykatës Kushtetuese në lidhje me ligjin e pronave. Ky...

Grusht shteti i mazhorancës, kundër zbatimit të Kushtetueses, nuk dorëzon dy deputetët

Mazhoranca nuk ka lejuar dje dorëzimin në Gjykatën Kushtetuese të mandatit të dy deputetëve, të cilët në shkelje të hapur të ligjit të konfliktit...