Basha-Kotzias: Ligji i luftës, e drejta çame duhet të zgjidhen

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, priti në një takim ministrin e Jashtëm grek, Nikolaos Kotzias. Basha vlerësoi shumë të rëndësishme marrëdhëniet me shtetin...

Edi Rama u vetëdenoncua se është ai në krye të përgjimeve të paligjshme

Partia Demokratike ka reaguar dje ndaj deklaratës së Kryeministrit Edi Rama pas urdhrit të Prokurorisë së Përgjithshme për pezullimin e drejtorit të Përgjithshëm të...

Si gënjeu Çako në Parlament: Nuk ka asnjë pajisje përgjimi

Provat e siguruara nga Prokuroria tregojnë se skandali është akoma dhe më i rëndë. Ministri i Brendshëm, drejtori i policisë dhe zyrtarë të tjerë...

Mjerane kur një përfaqësues ndërkombëtar gënjen qeverinë e tij

Ish-Kryeministri Sali Berisha, pas përfundimit të mbledhjes së Grupit parlamentar të PD, dha publikisht qëndrimin e tij për Reformën në Drejtësi, pas takimit Rama-Basha....

Mediat italiane: Aparatura e përgjimit u mbajt nga policia shqiptare e jo specialistët italianë

Aparatura e përgjimit është mbajtur nga policia shqiptare dhe jo specialistët italianë, shkruanin dje mediat italiane, pas pezullimit nga detyra të drejtorit të Përgjithshëm...

Strazimiri: Rama dhe Tahiri nën akuzë për përgjimet

Pezullimi me urdhër Gjykate i drejtorit të përgjithshëm të policisë, Haki Çako, për deputetin demokrat Gent Strazimiri, është prova se përgjimet në Shqipëri kanë...

Brukseli paralajmëron Ramën: Reforma të jetë gjithëpërfshirëse

“Rast i humbur”. Kështu u cilësua nga Komisioni Europian takimi i djeshëm mes Ramës dhe Bashës. E pyetur nga “ABC News”, zëdhënësja e KE-së,...

Basha-Prokurorisë: Jo koka turku për skandalin e përgjimeve, hetim Tahirit

Kryetari i PD, Lulzim Basha kërkoi dje largimin e menjëhershëm të Saimir Tahirit nga detyra, si parakusht për largimin e çdo pengese që i...

Rama si cinik u kërkon falje italianëve për përgjimet

Rama reagoi menjëherë dje pas lajmit për pezullimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë me kërkesë të Prokurorisë së Përgjithshme. Në mënyrë të paprecedent,...

Bonusi për turqit vë në dyshim garën për HEC-in “Katund i Ri”

BIRN Tenderi i hapur nga qeveria për ndërtimin me koncesion të hidrocentralit “Katund i Ri” vihet në pikëpyetje nga akuzat për favorizimin e kompanive turke,...