Përjashtim Ramës 10 ditë nga Kuvendi

Rikthimi i opozitës në Parlament dhe denoncimet e forta në lidhje me skandalet e qeverisë, në krye të të cilave qëndron vetë Rama e...

Rama niset në Francë për Europianin, 3 ditë turizëm me paratë e taksapaguesve

Kreu i qeverisë tha në Parlament se do të nisej menjëherë në drejtim të Francës, ku sot bëhet edhe hapja e Kampionatit Europian. Rama...

Konferenca Gjyqësore: Intimidimii gjyqtarëve, i papranueshëm

Duke i cilësuar si deklarata fyese dhe sulme të drejtpërdrejta nga përfaqësues të ekzekutivit ndaj gjyqtarit Arjan Aliaj, Këshilli Ekzekutiv i Konferencës Gjyqësore Kombëtare...

Berisha-senatori Razzi: Me doktrinën e krimit Rama mbushi Parlamentin me vrasës e trafikantë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka pritur në një takim senatorin italian të Forza Italias, Antonio Razzi. Berisha e ka njohur senatorin italian me situatën e...

BMW-ja e përgjimit tek kamerat e Bashkisë

Prokurorët sekuestrojnë serverin qendror të kamerave të sigurisë në ambientet e Forcave të Posaçme Operacionale të Policisë së Shtetit, drejtuesi i të cilës është...

Kallëzim penal për futjen në fshehtësi të Reformës në Drejtësi në kalendar

Partia Demokratike do të kallëzojë penalisht sot futjen në mënyrë të fshehtë e në shkelje të hapur me Rregulloren e Kuvendit të draftit të...

Përgjimet, largimi i Tahirit, parakusht për zbardhjen e plotë të megaskandalit

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shprehur dje mbështetjen e plotë ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve në lidhje me hetimin e skandalit të përgjimeve, ndërsa...

PD ironizon panairin e Tahirit

Partia Demokratike ka denoncuar dje bilancin e lidhjeve kriminale të Saimir Tahirit. Sekretari i Aksionit Qytetar, Ervin Salianji ishte pranë panairit që ai ka...

KLD: Deklaratat e Kryeministrit dhe ministrit dëshmojnë fasadën e tyre për Reformën në Drejtësi

Sot, Kryeministri z. Edi Rama, ashtu si dhe ministri i Punëve të Brendshme z. Saimir Tahiri përdorën një arsenal të padenjë fjalësh ndaj një...

Duan të rikthejnë Spaçin

Në bazë të ofertës së bërë, kemi zgjedhur në mënyrë transparente modelin e vendeve të rezervuara si modeli më i thjeshtë, më i qartë,...