Rama zyrtarizon aferën Skavica, PD: Koncesioni korruptiv do të zhbëhet

Pasi dha me koncesion të pakërkuar hidrocentralin e Poçemit, në një tender ku mori pjesë vetëm një kompani, qeveria hapi dje tenderin për hidrocentralin...

Mësuesi denoncon nepotizmin në shkollë, shkarkohet nga puna

Denoncimi që ai bëri për drejtorin e shkollës artistike “Naim Frashëri” në Vlorë, e nxori atë në rrugë. Bëhet fjalë për mësuesin e flautit,...

Basha: Investitorët po largohen

Kryetari i PD, Basha dënoi ashpër dje arrogancën e Ramës ndaj investitorëve të huaj ndërsa shprehu shqetësimin për largimin masiv të tyre nga Shqipëria....

Denoncimet, Rama i kërkon të mbyllë gojën

Biznesmeni i huaj: Jam Patriku, menaxheri i Përgjithshëm i Selenicë bitumi. Kam 16 vjet që punoj në këtë vend dhe do të doja të...

Investitorët e huaj, gjyq publik Ramës

Investitorët e huaj ia kanë përplasur Edi Ramës në fytyrë pakënaqësitë e tyre ndaj klimës negative të biznesit që qeveria këto tre vite ka...

Masakër mjedisore në Zvërnec, qeveria hesht

Në prag të nisjes së sezonit turistik, rreth 3 km vijë bregdetare në Zvërnec është ndotur dhe kjo ka ardhur nga shkarkimi i naftës...

Bushi, ndryshe Cakoni, a do të hetohet në Itali për dy plagosjet?

Dosja e Artur Bushit në Itali nën akuzën e plagosjes së dy personave është ende e hapur. Ai i shpëtoi drejtësisë italiane duke ndryshuar...

Rama i jep Kokëdhimës 1 milion euro në tenderin pa garë

Në shtator 2013 Koço Kokëdhima, i cili zotëronte 90 për qind të aksioneve, i shiti aksionet me pjesë tek shtetasit Alban Mësonjësi, Besnik Lulaj...

Njerëzit e zv.drejtorit të policisë, Çipa tek skandali i tokave në Himarë

Dy familjarë të ngushtë të zv.drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, një ish-shef komisariati policie në Tiranë, një avokat nga Tirana me bashkëshorten, një sipërmarrës...

Mazhoranca kërkon një reformë që kap sistemin e drejtësisë

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi deklaroi dje se mazhoranca po i qëndron variantit të Reformës në Drejtësi që synon kapjen e sistemit. Mazhoranca ka refuzuar...