FMN detyron qeverinë të tërhiqet nga koncesionet

Një paketë ndryshimesh ligjore të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë me kërkesë të Fondit Monetar Ndërkombëtar në seancën e 2 qershorit 2016, imponon një...

Pikëpyetjet e raportit mjekësor të gjykatësit që do të gjykonte Haki Çakon në Apel

Sulmi i paprecedent i ministrit të Brendshëm dhe Kryeministrit kundër gjykatësit që vendosi pezullimin e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë po jep efektet e...

Rama në Francë me paratë e qytetarëve, i heq TVSH të drejtën e transmetimit

Rama i ka hequr të drejtën Televizionit Publik Shqiptar për të transmetuar Kampionatin Europian ndërsa këtë të drejtë i’a ka dhënë një televizioni pranë...

Bilanci 1-vjeçar i Veliajt, rrënim i ekonomisë së Tiranës

Këshilltarët bashkiakë të Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës denoncuan sot bilancin 1-vjeçar të punës së kryebashkakut Erion Veliaj, si bilanc rrënimi e paligjshmërie....

Kuvendi tërhiqet nga falsifikimi i kalendarit

Kreu i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, deklaroi se Kuvendi i Shqipërisë i kishte thënë opozitës se Reforma në Drejtësi është futur...

Tahiri publikon “listën e zezë” të prokurorëve dhe gjyqtarëve për “ekzekutim”

Portale pranë ministrit të Brendshëm dhe Partisë Socialiste kanë publikuar sot një ‘listë të zezë’ të gjyqtarëve dhe prokurorëve që akuzohen për shkelje ligji...

Madam Lokomotiva futi në kalendar reformën me urdhër të Ramës

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e djeshme në lidhje me ngjarjen e paprecedent të futjes në mënyrë të jashtëligjshme dhe fshehtazi në punimet...

Skandali, motra e Mrikës përfaqësuesja e OPDAT për Reformën në Drejtësi

Nga Habjon Hasani Ambasada e SHBA-ve shpërndau një deklaratë për mediat, ku dukshëm vinte theksin në mungesën e “fleksibilitetit” nga ana e opozitës në dakordësimin...

Tahiri fsheh BMW-ja me pajisjen e përgjimit

Pa sekuestrimin e pajisjes së përgjimit, hetimet e Prokurorisë nuk do të mund të zbulojnë se në ç’masë është përgjuar përmes saj, siç pretendon...

Dy oficerët e përgjimeve lihen në “Arrest shtëpie”

Gjykata e Tiranës la edhe dje në fuqi masën “Arrest shtëpie” për dy oficerët e Forcave Operacionale që janë në hetim për shpërdorim detyre...