E vërteta, ja djali i kujt është Taulant Balla

Fatmir HOXHA Taulanti e ka mamin e bukur. Ia njeh gjithë Librazhdi. Të paktën e ka patur dikur, se mosha bën të vetën. Mos shikoni...

Koalicioni i Pronarëve kundër qeverisë për ligjin e pronave

Koalicioni i Pronarëve Shqiptarë ka reaguar ashpër dje në lidhje me ligjin e ri të qeverisë për çështjen e pronave, ndërsa theksojnë se ky...

Reformat tani, ose sovrani mbush sheshet

Lulzim BASHA Jemi sot një vend kandidat për një klub paqeje dhe vlerash, i cili me të vërtetë duket se ka marrë një goditje politike...

Masakra e 16 qershorit ’90/Ekzekutimi makabër në kufi i 16 vjeçarëve, Pëllumbi dhe Ndoja

Albina DEDE Qershori në kujtesën e Shkodrës dhe tërë Veriut ka hyrë dhe për tragjendinë e vrasjes së dy adoleshentëve 17-vjeçarë Pëllumb Pëllumbi dhe Marjan...

Gjykata rrëzon Beqen, e nxjerr zbuluar për për vjedhjen 31 milionë euro

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar pretendimet e Ilir Beqës, i cili u ankua për denoncimet që ka bërë kryetari i PD, Lulzim Basha, për...

Skandali, Beqaj bllokoi për 4 muaj ilaçin e leuçemisë

Krerët e Ministrisë së Shëndetësisë kanë bllokuar për të paktën 4 muaj një ilaç të domosdoshëm për kurimin e leuçemisë dhe qelizave kanceroze të...

Vjedhje me mbifaturimet nga OSHEE, revoltë në Prrenjas

Vjedhja masive me mbifaturimet e energjisë elektrike ka ngritur në revoltë qytetarët dhe pronarët e lokaleve në qytetin e Prrenjasit. Banorët e Prrenjasit bëjnë...

Eurodeputetët: Reformat duhet të kalojnë me konsensusin e opozitës

Në kulmin e debatit për Reformën në Drejtësi, ku mazhoranca po përpiqet me të gjitha mënyrat të miratojë draftin e njëanshëm, eurodeputetët i kërkojnë...

Zagani: Karlo Bolino ka falsifikuar dokumente italiane

Dritan Zagani, ish-oficeri i Policisë së Shtetit që denoncoi zyrtarë të lartë me lidhje kriminale, pretendon se Karlo Bolino, pronari i “Shqiptarja.com” dhe “Report...

Afera vijon, Rama shton 1.3 milion euro fondin për dekoderat

Qeveria ka vendosur dje të shtojë një fond prej 180 milionë lekësh të reja (afërsisht 1 milion e 300 mijë euro) për blerjen e...