Lubonja-shqiptarëve: Bëni detyrën mos prisni heronj

Analisti Fatos Lubonja është ndalur gjerësisht në rastin e aktivistit Eljan Tanini dhe kryebashkiakut Erjon Veliaj. Në një opinion për të përditshmen “Panorama” Lubonja...

Rama, tutori i Elvis Roshit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e cilësoi dje Ramën si tutorin e Elvis Rroshit ndërsa deklaroi se qyteti i Kavajës do çlirohet nga...

PD zgjeron koalicionin

Partia Demokratike zgjeron koalicionin kundër të keqes, krimit të veshur me pushtet dhe rrënimit ekonomik. PD shpalli aleancën e saj dje me Partinë për...

Fituesit e vërtetë të parkut

Dje, kryebashkiaku Veliaj inauguroi këndin e lojërave në Parkun e Liqenit. Një kënd lojërash, i cili mjaftoi t’i shqyejë maskën të vetëquajturve të rafinuar,...

PD dhe qytetarët protestojnë, Veliaj betonizoi liqenin, radhën e ka Parku “Rinia”

Dhjetëra aktivistë të Departamentit të Mjedisit dhe të rinj demokratë protestuan dje në Parkun “Rinia”, duke paralajmëruar qytetarët e Tiranës, se së shpejti ky...

PD: Rama t’u kërkojë falje publike qytetarëve

Partia Demokratike ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama për vendosjen në postet publike të personave me të kaluar kriminale, duke iu referuar këtu rastit të...

Ikje nga kolera,10 mijë euro për të kaluar nga Franca në Angli me gomone

Me nisjen masive të largimeve të shqiptarëve përmes kërkesave për azil janë aktivizuar fuqishëm edhe rrjetet e trafikut të qenieve njerëzore. Të pashpresë nga...

Protesta e turpit në Kavajë në mbrojtje të përdhunuesit nga Rama e trafikanti Daja

Një protestë e turpshme u organizua pasditen e djeshme në Kavajë me urdhër të Ramës me qëllim shprehjen e mbështetjes ndaj Elvis Rroshit, pas...

Popullorët Europianë mbështetje Bashës për nxjerrjen e vendit nga kriza

Partia Popullore Europiane dhe partitë simotra mbështesin Partinë Demokratike për platformën e saj elektorale dhe garantimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Kreu...

KLSH: Drejtoresha e Tatimeve duhet të kthejë 180 milionë lekë që ka shkaktuar dëm

Kontrolli i Lartë i Shtetit konstaton shkelje të rënda financiare në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve. “ABC Neës” ka arritur të sigurojë një kopje...