Mediu: Blerja e deputetëve nga Rama, do të sjellë konflikt politik

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu i bëri thirrje dje Kryeministrit Rama që të mos tentojë blerjen e deputetëve me qëllim votimin e Reformës...

Hajduti i 400 milionë eurove dhe taksa e sheshtë

Ministri i Financave i qeverisë Hajdute të 400 milionë dollarëve të vjedhur në vit në Tatime e Dogana, zgjodhi të dezinformojë qytetarët shqiptarë se...

FMN: Kujdes me detyrimet e reja ndaj bizneseve

Qeveria shqiptare nuk duhet të lejoj krijimin e detyrimeve të reja te bizneset. Ky ka qenë mesazhi i dhënë nga shefja e misionit të...

Tritan Shehu ironizon: “Varfëria falas” në shëndetësi

Deputeti demokrat, Tritan Shehu ironizoi dje deklaratat e Ramës në lidhje me shëndetësinë gjatë një aktivteti me Ministrin Beqja. “Kryeministri Rama bën "lojë fjalësh"...

Kushtetuesja i drejtohet Venecias për ligjin e pronave

Reforma në drejtësi nuk është kushti i vetëm që Shqipëria duhet të përmbushë për të ecur përpara me procesin e integrimit europian. Ligji i...

Nishani takon ambasadorin Cannon

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti dje në një takim lamtumire Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Cannon, në mbyllje të misionit të tij...

Harroji shantazhet, propozimet na u bënë për të anashkaluar rekomandimin 88 të Venecias

Lulzim BASHA Qeveria nisi dhe vijon njëanshmërisht dhe pa konsensus, procesin parlamentar të ndryshimeve të Kushtetutës dhe të paketës së ligjeve zbatuese. Opozita, unë personalisht,...

Skandali-Beqja, largoi prodhuesin e ilaçit për ta shitur vetë me 139 euro më shtrenjtë

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja në një aferë sa kriminale aq edhe çnjerëzore ka lënë katër muaj pa ilaçe pacientët që vuajnë nga Leuçemia,...

Rekordi i vjedhjeve në 2015, KLSH: U zhdukën 919 milionë euro

919 milionë euro është dëmi ekonomik qëë i është shkaktuar shtetit gjatë vitit 2015 nga institucionet buxhetore. Kreu i KLSH, Bujar Leskaj, duke raportuar...

Kushtetuesja nis procesin, Dvorani pa mandat që në 2014

Gjykata Kushtetuese ka pranuar kërkesën e Partisë Demokratike për të larguar nga detyra anëtarin e Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. PD kërkoi në Kushtetuese për...