Si i transportoi Tahiri nga Semani 1.2 ton drogë në Itali

Kushërinjtë e Saimir Tahirit, vëllezërit Habilajt në bashkëpunim me nipin e Valentina Leksajt, janë autorët kryesorë të gomones së kapur dje në brigjet e...

Rama shet si të vetin investimin e Berishës për rrugën Kukës-Shishtavec

Kur ka stopuar çdo investim publik në vend prej tre vitesh radhazi, edhe dje Rama u shfaq duke shitur si të vetat projektet e...

Afera e Karpenit, pse qeveria fsheh investitorët e aferës korruptive?

Skema e Ramës për dhënien me koncesion të Portit të Karpenit ka qenë e mirëmenduar. Sipas të gjitha të dhënave, kompania, së cilës Rama...

Tallja me pensionistët 230 lekë në muaj lëmoshë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dënuar ashpër dje vendimin e qeverisë në lidhje me indeksimin e pensioneve, duke e cilësuar si një...

Në vend të këndit të lojërave, ndërtimi 30 katësh i Ramës dhe klientelës së...

Këndi i lojërave "7-Xhuxhat", i cili ndodhet ngjitur me ETC-në në rrugën e "Elbasanit", do të prishet për t'i lënë vend ndërtimit të një...

Denoncimi, si i zhvasin tenderat publikë Gjici dhe deputeti Ndreu

Shifrat zyrtare flasin për një krizë të thellë ekonomike që ka përfshirë vendin, rritje të varfërisë e papunësisë, por kjo nuk prek aspak njerëzit...

Kërkohet ekstradimi i Xhafës për drogën

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi dje denoncimin e një polici, sipas të cilit Rama prej disa kohësh mban të fshehur një kërkesë zyrtare të Interpol...

Engel vlerëson lidershipin e Bashës: Konsensusi e vetmja garanci për drejtësinë

Zyrtarë të lartë të Uashingtonit, kongresmenë e senatorë i kanë shprehur kreut të PD, Basha gjatë takimeve në vizitën e tij në SHBA vlerësimet...

Trafikanti Krujës, 540 milionë për zyrat

Artur Bushi, një nga zyrtarët më të përfolur, ka harruar të shkuarën dhe po përpiqet që t’i shërbejë… vetes! Megjithëse ishte në qendër të...

Rama mori Karpenin në ditën e “Drejtësisë”!

Kur e gjithë vëmendja e politikës, opinionit publik dhe faktorit ndërkombëtar ishte fokusuar natën e 21 korrikut tek votimi i Reformës në Drejtësi, Rama...