Rama nis sanksionet ndaj shkollave të Gulen në Shqipëri

Ministria e Arsimit i ka ndaluar institucioneve arsimore jopublike në Shqipëri përdorimin e emërtimeve dhe simboleve turke. Shkresa zyrtare drejtuar institucioneve, e firmosur nga Plarent...

15 mijë dosje presin në Gjykatën e Lartë

Mbi 15 mijë dosje presin të shqyrtohen në Gjykatën e Lartë dhe pirgu sa vjen e rritet çdo ditë që kalon, duke bërë që...

Presidenti mbledh Këshillin e Sigurisë për drogën më 11 nëntor

Deklaratën e bërë të martën për të mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare për të diskutuar mbi situatën e kanabisit, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani...

Kreu i Këshillit i akuzuar për lidhje me mafien synon “Notin”

Është një turp i madh, që edhe pas 114 vitesh nga shpallja e Pavarësisë, flamuri kombëtar në Vlorë, të ngrihet në emër të popullit...

“VATRA” refuzon Ramën, bojkoton Samitin e Diasporës

Dalip GRECA Edhe pak ditë na ndajnë nga i ashtuquajturi “Samit i diasporës” i Kryeministrit të Shqipërisë. Federata Panshqiptare e Amerikës “VATRA”, në respekt të...

Titulli për Presidentin, “Nderi i Qarkut Shkodër”

Presidenti Nishani mori pjesë në ceremoninë e organizuar nga Këshilli i Qarkut të Shkodrës, me praninë e kryebashkiakes Voltana Ademi, të këshilltarëve shkodranë të...

Çfarë përfaqëson simboli i partisë së Blushit?

Deputetët Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi prezantuan dje në orën 18:00 në Akademinë e Arteve forcën e tyre të re politike të quajtur LIBRA. I...

I “Sëmuri” fajëson maturantët për kaosin e tij në universitete

Kryeministri Rama fajësoi maturantët se nuk kanë fituar të drejtën e studimit në universitet për shkak të mesatares së ulët. I pranishëm në 65-vjetorin...

Si qeveria po legjitimon grabitjen e oligarkëve

Kuvendi miratoi të enjten një pjesë të paketës ligjore, e cila rregullon procedurat e falimentimit të bizneseve private. Kjo paketë ishte përgatitur prej disa...

1.7 miliardë lekë vjedhje me 110 mijë pacientët fiktivë

Ministri i Shëndetësisë ka pranuar dje një abuzim dhe vjedhje të hapur që i është bërë qytetarëve të këtij vendi me shtimin në mënyrë...