Mediat britanike: Shqiptarët trafikohet përmes peshkatarëve

Mediat britanike vazhdojnë me jehonën që u bëhet emigrantëve shqiptarë që hyjnë ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar. Sipas “Daily Mail”, trafikantët i ofrojnë peshkatarëve...

“El Pais”: Si shqiptarët mbuluan Europën me drogë me moton “i pasur ose i...

Heroina kryesore sot në tregun e paligjshëm të drogës në Evropë dhe Holanda është qendra e shpërndarjes së saj. Porti i Roterdamit është pika...

Kushtetuesja: Kokëdhimës i hiqet mandati, fitoi fonde publike kur ishte deputet

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur vendimin e plotë për heqjen e mandatit të Koço Kokëdhimës. Me një argumentim të gjati, Kushtetuesja është shprehur se “deputeti...

PD do të ulë me 7.7 lekë/kw çmimin e energjisë për konsumatorin

Zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë prioritet kryesor i demokratëve. Lulzim Basha është i vendosur të bëjë gjithçka për t’ia arritur kësaj duke...

Kriminale, tonelata plehra kimike derdhen në rezervuarin e ujit të Bovillës

Ish-Kryeministri Berisha ka paraqitur denoncimin e një qytetari, i cili deklaron situatën katastrofike në ujësjellësin e Bovillës, ku derdhen tonelata plehra kimike. Ky është...

Rama u jep bandave lulishten pas “Qemal Stafës” për shesh ndërtimi

Edi Rama ka vendosur që aneksin e stadiumit “Qemal Stafa” ta vërë në dispozicion të një bande tjetër kriminale. Zona e parashikuar për tu...

Kryebashkiaku: Prostitutës i dhashë 30 milionë lireta për mosdenoncim

“Asaj prostitutës i dhashë 30 milionë lireta të mos më denonconte, se që nga burgu unë nxora 90 milionë me të”, kjo thënie, që...

Italianët e kërkojnë për trafik droge, Rama e bëri deputet

Ish-oficeri i policisë, Dritan Zagani, ka folur për një telefonatë nga Guardia di Finanzia, në të cilën i kërkonin të dhëna për një kandidat...

Prokuroria: Po mbillet drogë në të gjithë vendin

Fakti se po mbillet drogë në gjithë vendin, nuk është më vetëm konstatim mediash. Vetë organi i akuzës ngre alarmin se janë shtuar parcelat...

Prokuroria nis hetimet për Bushin, fshehu identitetin e dytë

Prokuroria e Përgjithshme nisi dje hetimet mbi të dhënat e dyshuara kriminale ndaj kryetarit të Bashkisë së Krujës, Artur Bushi. Zyra e re e Prokurorisë...