Kartelit Bushi të drogës po i ngushtohet laku

Ndërsa hetimet po vijojnë intensivisht për 1.3 tonelatat e drogës të kapuar në magazinën e Dervenit në Thumanë të gjitha rrugët të çojnë tek...

Protesta dhe largim me çdo kusht i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha paralajmëron protesta dhe përballje deri në largimin e Ramës nga pushteti si mënyra e vetme për zhvillimin e...

10 mijë kuota në Universitete të bllokuara nga klientelizmi

Dje universitet hapën dyert, por nuk kanë studentë për të mbushur auditoret, por 40 për qind e auditoreve pritet të mbeten të zbrazura edhe...

Basha: Nisja më e trishtë e universitetit në 26 vite

Kryetari i PD, Lulzim Basha reagoi dje në lidhje me nisjen e vitit të ri akademik, ndërsa e cilësoi atë si më të trishtin...

Berisha në Bruksel në Forumin e Sigurisë Globale dhe Lokale

Ish-Kryeministri Berisha ndodhet në Bruksel ku do të marrë pjesë në Forumin e Sigurisë Globale dhe Lokale. “Këto ditë jam në Bruksel i ftuar...

Fajon zbeh optimizmin për vizat me Kosovën

Raportuesja në Parlamentin Evropian për çështjen e vizave për Kosovën, Tanja Fajon i ka thënë Radios “Evropa e Lirë” se është në dijeni për...

Rritet ndjeshëm numri i klandestinëve shqiptarë në portet holandeze

Portet holandeze janë përballur me një fluks të pazakontë të klandestinëve shqiptarë. Kjo pasi numri i klandestinëve shqiptarë, të cilët synojnë Anglinë, ka pësuar...

Rama, zogu i tij dhe Bolinoja xhelatë të mediave të lira!

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar ashpër dje në lidhje me përpjekjet e pushtetit për të censuruar fjalën e lirë. “Edvin Kristaq Rama ka ndërmarrë këto...

Afera, tenderi 2 milionë dollarë për Portin e Vlorës mbyllet sapo shpallet procedura

Në faqen e Agjencisë së Prokurimit Publik është publikuar në datë 18 tetor 2016 një procedurë për zgjerimin e terminalit të pasagjerëve për Portin...

“Suksesi” i parë i takimit të Nishit, një thikë në interesin kombëtar!

Sali BERISHA Një polemikë e ashpër, si asnjëherë më parë që nga koha e Enver Hoxhës ka shpërthyer midis analistëve dhe pseudoanalistëve, patriotëve dhe pseudopatriotëve,...