Taksë e sheshtë 9% për të shpëtuar shqiptarët nga dhjetra taksa, plani Basha

PD program ekonomik me gjermanët e CDU-së për t’i dhënë Shqipërisë zhvillimin dhe shqiptarëve shpresën 3 shtyllat kryesore të planit ekonomik të PD, për Shqipërinë...

55 kg kanabis në shtëpinë e kushërinjve të deputetit të PS, policia fshehu ngjarjen

Në shtëpinë e kushërinjve të një deputetit socialist janë gjetur 55 kg kanabis sativa e tharë por se ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri po...

Berisha: Mision për të shkatërruar Parlamentin!

Ish-Kryeministri Berisha ka akuzuar direkt ministrin e fundit të policisë kriminale të diktaturës se ka marrë si mision shkatërrimin e Parlamentit. Reagimi i Berishës...

Saviano: Droga e Shqipërisë një nga katër burimet e financimit të ISIS

Bomba e Roberto Savianos në "Euronews": Shteti Islamik kultivon marijuanë në Shqipëri. Shkrimtari i famshëm italian që ka denoncuar dhe raportuar mbi mafian italiane,...

Doris Pack reagon sërish kundër Fleckenstein: Parlamenti Europian duhet të marrë masë ndaj tij

Presidentja e Forumit të Grave të PPE-së, ish-eurodeputetja Doris Pac, ka reaguar sërish kundër eurodeputetit të PE, Knut Fleckenstein. Pack në një postim në Twitter...

FOTOLAJM/ Urimi i veçantë i Lulzim Bashës për 1 Qershorin

Edhe pse ndodhet në fushatën elektorale, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka gjetur kohë për të uruar fëmijët për festën e tyre, 1 Qershorin....

Dy koncesionet e Ramës, miliona euro shkojnë në konton bankare me 4500 miliardë euro...

Një fill i hollë dhe i padukshëm që lidh tre shoqëri holandeze, të cilat kanë administrator dhe zyra të përbashkëta, bashkon dy koncensionet më...

Patozi: Kjo qeveri e ka asgjësuar institucionin e zgjedhjeve

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi akuzoi dje Kryeministrin Rama se ka rritur çmimin e votës, nga 20 mijë lekë që ishte në Korçë...

Paloka apel PBDNJ: Krimi nuk do njohë kufi nëse kapet drejtësia

Nënkryetari i PD, Paloka i ka bërë dje thirrje PBDNJ që të bashkohet në aksionin e opozitës për të mos lejuar kapjen e drejtësisë...

Rama pranon megaaferën me stadiumin, fsheh dokumentet e korrupsionit

Edi Rama ka pranuar zyrtarisht një prej aferave të tij më të mëdha korruptive që është qendra e biznesit dhe kulla në stadiumin “Qemal...